صفحه 2 از 36 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 359
Like Tree462Likes

موضوع: تمرین شماره 11 کلاس مجازی

 1. #11
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  36
  تشکر
  0
  تشکر شده 3 بار در 3 پست
  همانطور که همه دوستان میدانند پارکهای علم و فناوری ، نهادی اجتماعی و جایگاهی برای توسعه نوآوریهای دانش محور از طریق مساعدت در تشكیل و تقویت بنگاههای اقتصادی كوچك ومتوسط و بخشی ازراهبرد اندیشمندانه و هماهنگ برای توسعه ملی محسوب می شوند. امروزه پاركهای علمی،تحقیقاتی و فناوری نقش بسیار عمده ای در پیشبرد اقتصاد جهان ایفا می كنند . پارکهای علم و فناوری علاوه بر امكان فعالیت شركتهای كوچك و متوسط دانش محور و كارآفرین در یك محیط اقتصادی، بستر لازم را جهت انتقال و توسعه فناوری،تولید با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ورود كارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی را فراهم می نماید.
  لذا محیط رقابتی موجود فعالیتهای نواورانه را میطلبد که بدین منظور جذب ایده های نو و جدید از یک طرف و پیدا کردن جواب برای مسایل پیش رو اهمیت زیادی دارد. از طرفی با توجه به هزینه های بالای تحقیق و توسعه و همچنین عدم امکان جذب و نگهداری همه نخبگان و صاحبان ایده و خلاق در یک مکان عملا میسر نیست . در نتیجه به نظر میرسد ایجاد شبکه اجتماعی با رویکرد خلاقیت باز میتواند به تقویت جایگاه پارکها و سرعت عمل در حل مشکلات و مسایل پیش روی آنها کمک نماید. لذا به نظر میرسد استفاده از تجربه موفق اینوسنتیو به عنوان یک واسط بین ایده پردازان وشرکتهای دانش بنیان در بستر نواوری باز در پارکهای علم و فناوری میتواند مفید و راه گشا باشد.
  منبع:
  http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=113457 و منابع درسی کلاس و تجربه شخصی
  ویرایش توسط mahmod ilkhan : 14-12-2013 در ساعت 22:28

 2. #12
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  46
  تشکر
  0
  تشکر شده 6 بار در 6 پست
  به نام خدا
  یک پارک علمی سازمانی است که به وسیله متخصصان حرفه ای اداره می شود و هدف اصلی این سازمان افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقاء فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکتها و مؤسساتی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می کنند. برای دستیابی به این هدف یک پارک علمی با ایجاد انگیزش و مدیریت جریان دانش و فناوری در میان دانشگاهها، مراکز تحقیق و توسعه، شرکتهای خصوصی و بازار، ایجاد و رشد شرکتهای متکی بر نوآوری را از طریق مراکز رشد (incubator) و فرآیندهای زایشی (Spin.off) تسهیل می نماید. پارکهای علمی همچنین خدماتی با ارزش افزوده بالا و فضاهای کاری و تأسیسات مناسب و کیفی به مؤسسات مستقر در پارک ارائه می نمایند.
  با توجه به تعریف ذکر شده اهمیت و کاربرد نوآوری باز کاملا مشخص و مشهود است و می بایست از این طریق نسبت به جذب و تولید دانش، فکر، ایده، خلاقیت و نوآوری اقدام کرد و این روشی است که خیلی از کشورهای پیشرفته مانند آمریکا، اروپا ، انگلیس و... (همانطور که در تمرین گذشته توضیح داده شد) در حال استفاده است.

  منبع: http://davary.com/sciencepush-tchnologypark.aspx

 3. #13
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  59
  تشکر
  17
  تشکر شده 15 بار در 10 پست
  پارک علم و فناوری در عصر نوآوری باز، مطالعه موردی فنلاند
  فایل های پیوست شده
  Alireza Sabetifard likes this.

 4. تشکرها از این نوشته :

  فروزان فتاحی (11-11-2017)

 5. #14
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  107
  تشکر
  1
  تشکر شده 9 بار در 8 پست
  سطح فعلی نوآورانه نشانگر نقطه ضعف نظام ملی نوآوری و سیاستگذاران این زمینه در ایجاد سیاستهای نوآوری باز می باشد. برخی عوامل زیرساختی مانند واسطه های نوآوری و بازار مناسب برای فناوران همچنان غایب است. توجه به سیاستگذاران منطقه ای بایستی بسوی ایجاد فضای مناسب و راحت برای کسب و کار، تشویق اعتماد متقابل و همیاری بین فعالان اصلی نظام نوآوری باز مانند دانشگاهها و پارکهای علم و فناوری متمرکز باشد.


  http://www.ensani.ir/storage/Files/2...27-9052-38.pdf
  Madani-n and بازیاران like this.

 6. #15
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  46
  تشکر
  0
  تشکر شده 6 بار در 6 پست
  به نام خدا
  دلايل فراگير شدن اقبال به نوآوری باز و تبديل شدن آن به پارادايم برتر نوآوری از نگاه‌های مختلف مورد توجه و پژوهش قرار گرفته است. هنری چسبرو در نخستين کتاب خود (2003) از چهار عامل زير به عنوان عوامل فروريزی پارادايم نوآوری بسته و اقبال شرکت‌ها به نوآوری باز اسم ‌برده ‌است:

  · افزايش دسترسی به کارگران ماهر و جابه‌جايي بيشتر آنها

  · بازار سرمايه‌گذاری خطر پذير

  · گزينه‌های بيرونی برای ايده‌های روی قفس مانده

  · توان فزاينده تامين‌کنندگان بيرونی
  از طرفی با توجه به تعریف پارک های علم و فناوری و تعریف نوآوری باز می توان گفت این دو مقوله کاملا به هم وابسته اند و در صورتی که این پیوند به شکل مطلوب و فرآیند تعریف شده ای برقرار شود کیفیت محصولات و تولیدات پارکها به شکل قابل توجه ای افزایش پیدا کرده و در سطح جامعه کاربردی خواهد شد.
  منبع:
  http://www.hamafarini.com/weblogdetails.aspx?itemid=160
  http://davary.com/sciencepush-tchnologypark.aspx

 7. #16
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  59
  تشکر
  17
  تشکر شده 15 بار در 10 پست
  پارکهای علم و فناوری به عنوان یک کاتالیزور نوآوری باز برای ارزش گذاری
  فایل های پیوست شده

 8. تشکرها از این نوشته :

  فروزان فتاحی (11-11-2017)

 9. #17
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  59
  تشکر
  17
  تشکر شده 15 بار در 10 پست
  نوآوری باز در پارک های علمی
  تاثیر نزدیکی جغرافیایی و عوامل دیگر بر همکاری شرکت ها
  فایل های پیوست شده

 10. #18
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  محل سکونت
  Tehran
  ارسال ها
  166
  تشکر
  22
  تشکر شده 19 بار در 16 پست
  پارک های علمی و فناوری به عنوان یک کاتالیزور نوآوری باز
  نوآوری باز شامل جریان دو طرفه مالکیت معنوی و نیز سرمایه انسانی بین شرکت ها و انتقال مالکیت معنوی منابع انسانی در دانشگاه ها ، آزمایشگاه های تحقیقاتی برای شرکت های کوچک و بزرگ می باشد. پارک علم و فناوری کاندیدای طبیعی است که به عنوان یک ارتباط دهنده چند راهه برای نوآوری باز، در سراسر دانشگاه ها، آزمایشگاه های تحقیقاتی، شرکت های نوپا، شرکت های کوچک و متوسط (SMEs) ​​و شرکت های بزرگ عمل می کنند.
  http://ink.library.smu.edu.sg/cgi/viewcontent.cgi?article=2671&context=sis_research

  ویرایش توسط ostadrahimi : 16-12-2013 در ساعت 23:23

 11. #19
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  53
  تشکر
  0
  تشکر شده 1 بار در 1 پست
  پارکهای علم و فناوری به گونه ای طراحی و احداث می شوند که قادر باشند توانایی پژوهشی و اطلاعاتی دانشگاهها ، مؤسسات دولتی و خصوصی را در مکانی مناسب متمرکز نموده و با همکاری استادان ، دانش آموختگان و صاحبان ایده های نو ، متخصصان و پژوهشگران صنایع داخل و خارج، تکنولوژی برتر را ابداع نموده و از این طریق به توسعه صنعتی و پویایی فناوری کشور کمک و مساعدت نمایند و گامي در جهت ترويج نواوري باز بردارند.
  امروزه کشورهای توسعه یافته با نگرشی نظام مند ، جهت دستیابی به اقتصاد نوین مبتنی بر دانایی در قرن بیست و یکم به تکاپو افتاده و تلاش دارند تا بستر ها و زیر ساختهای لازم را برای طراحی و استقرار این پارکها هر چه سریعتر فراهم آورند.
  روزنامه رسالت، شماره 6574، 25/8/87 ، صفحه 18 " پارکهای علم و فناوری

 12. #20
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  53
  تشکر
  0
  تشکر شده 1 بار در 1 پست
  نقش پارکهای علم و فناوری در جهان : مراحل مختلف فرآیند نوآوری عبارتست از ایده پردازی ، توسعه و طراحی ، تهیه الگوی نمونه اولیه پیش از تولید و همچنین تجاری سازی و تولید انبوه محصول شناخته شده که در نهایت به ورود نوآوری فناورانه به بازار می انجامد ، اقدامات مهمی که در جهان به منظور حمایت از تبلورایده ها، تجاری سازی یافته های پژوهشی ، توسعه فناوری و ایجاد ارزش افزوده اقتصادی تا کنون صورت پذیرفته عبارتند از : 1) ایجاد آزمایشگاههای ملی تحقیقاتی از سال 1946 میلادی . 2) ایجاد پارکها و مراکز رشد و فناوری از سال 1959 میلادی . 3) حمایت از حقوق مالکیت فکری از سال 1883 و تأسیس سازمان جهانی مالکیت همنوعی (WIPO) در سال 1967 میلادی . 4) تصويب قانون پایه دو - سه در سال 1980 میلادی
  مرجع :پور سلیمانیان ، فریده " نقش پارکهای علم و فناوری برای توسعه فناوری در صنایع کشور " فصلنامه تخصصی پارکها و مراکز فناوری ، تهران،صص3-2 .

  5) world Inteliectual property ovganization
  nasrabadi likes this.


 

برچسب برای این موضوع

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
Powered by: vBulletin Version 4.2.1
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0

vBFarsi Language Pack Version 4.2
ساعت 10:32 بر حسب GMT +3.5 می باشد.