صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 22
Like Tree13Likes

موضوع: پارک علمی و فناوری چیست؟

 1. #11
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  161
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 14 پست
  پارك‌های علم و فناوری چقدر توانسته‌اند به اهداف اولیه شكل‌گیری خودشان نزدیك شوند؟
  پارك‌ها در واقع بخشی از نظام ملی نوآوری هستند كه البته یكی از نقش‌های آنها تقویت ارتباط میان دانشگاه و صنعت از طریق كمك به تجاری‌سازی ایده‌ها و نوآوری‌هاست. بیشتر شركت‌های مستقر در پارك‌های فناوری را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشكیل داده‌اند و در بسیاری از شركت‌های مستقر در پارك‌ها، نقش هیات علمی دانشگاه‌ها پررنگ است.از طرفی تقریبا هر پارك فناوری یك همكار و موسس دانشگاهی دارد و به لحاظ موقعیت نیز در نزدیكی یك دانشگاه قرار داشته و پارك‌ها از امكانات دانشگاه استفاده می‌كنند. همه اینها نشان می‌دهد بیشترین ارتباط در نهادهای اجرایی كشور بین پارك‌های فناوری و دانشگاه‌هاست. البته ارتباط با صنایع هم برای پارك‌ها مهم است كه باید بیشتر به آن توجه شود. برای مثال تعداد بسیار زیاد نوآوری‌هایی كه از دانشگاه بیرون آمده و در شركت‌های عضو پارك به مرحله تولید و درآمدزایی رسیده‌اند، نشان‌دهنده نقش ویژه پارك فناوری پردیس در این حوزه است. از سوی دیگر، بر اساس آمار قطعی موجود، در حال حاضر اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراكز تحقیقاتی در نقش مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بیش از 60 درصد شركت‌های عضو پارك حضور دارند و این حضور موجب انتقال بسیاری از پروژه‌های دانشگاهی به داخل پارك برای تجاری‌سازی شده است. موضوع دیگر تعداد پروژه‌های مشترك بین شركت‌ها و دانشگاه‌هاست كه عدد قابل توجهی است. همچنین ما در پارك فناوری پردیس از كارآموزی و تعریف پروژه‌های تحقیقاتی كارشناسی ارشد و دكتری بین شركت‌ها و دانشجویان حمایت می‌كنیم. اقدام بسیار مهم دیگر پارك در این حوزه، راه‌اندازی شبكه فن بازار ملی ایران بوده است. این شبكه كه به عنوان مركز تبادل فناوری كشور عمل می‌كند، وظیفه دارد تا رابطه تجاری مناسب میان نوآوران و مراكز صنعتی و به بیان دیگر میان صنعت و دانشگاه را برقرار كند. در حال حاضر بانك اطلاعاتی فن‌بازار ملی ایران با بیش از 6000 ركورد فناوری، بزرگ‌ترین مرجع فناوری كشور است.

 2. #12
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  161
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 14 پست
  برای افزایش كیفیت پارك‌های علم و فناوری چه راهكارهایی وجود دارد؟
  در كلامی مختصر می‌توان عواملی را برای افزایش كیفیت پارك‌ها اظهار كرد. تیم مدیریتی متخصص و زبده ، تعریف خدمات پارك‌ها براساس نیاز شركت‌ها، تخصیص بودجه با توجه به خروجی‌ها و دستاوردهای پارك، تعیین معیارهای مناسب برای پذیرش شركت‌ها ازجمله مواردی است كه به رشد كیفی پارك‌ها كمك خواهد كرد. موضوع بازاریابی محصولات تولیدی در پارك‌ها، صادرات محصولات دانش‌بنیان پارك‌ها، تعریف ارتباط رسمی و فعال‌تر بین پارك‌ها و دانشگاه‌ها، درگیر شدن بیشتر صنایع بزرگ و شركت‌های سرمایه‌گذاری در برنامه‌های پارك‌ها و در نهایت تكمیل زنجیره تجاری‌سازی در پارك‌ها ازجمله موضوعاتی است كه به كیفیت عملكرد پارك‌ها برمی‌گردد. از طرفی همه پارك‌های فناوری در یك سطح نیستند و انتظار نمی‌رود همه شبیه هم باشند. لذا نباید نگاه یكسان در تخصیص بودجه و امكانات داشت و انتظار خروجی یكسان هم از همه داشت. ما در كشور بجز مراكز رشد و پارك‌های فناوری نیازمند تعریف نهاد جدید حدفاصل این دو هستیم. برخی مراكز رشد و پارك‌های فناوری كشور نه شبیه مركز رشد هستند و نه شبیه پارك بلكه حدفاصل این دو هستند. لذا باید روی این موضوع كار دقیق‌تری انجام شود. به لحاظ كمیت دیگر مجال جدید برای تعریف پارك در كشور نداریم ولی در حوزه مراكز رشد به نظرم برای شهرهای پرظرفیت می‌توان مركز رشد تعریف كرد.

 3. #13
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  161
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 14 پست
  جایگاه پارک‌های علم وفناوری در توسعه کشورها:

  · نهاد اجتماعی و حلقه ای از زنجیره توسعه اقتصادی مبتنی بر فناوری
  · راهبردی هماهنگ برای توسعه ملی یا منطقه ای · جایگاه شکل گیری و توسعه بسیاری از پدیده های نوظهور فناورانه · ایفا کننده نقش محوری در توسعه اقتصادی کشورها · جایگاه توسعه نوآوری‌های دانش محور از طریق موسسات کوچک و متوسط

 4. #14
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  161
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 14 پست
  ویژگی‌های اصلی پارک‌های علمی و فناوری:

  مضمون اصلی فعالیت این پارک‌ها، پژوهش و توسعه در زمینه فناوری های سطح بالاست، تکیه اصلی روی پژوهشهایی است که در جهت "توسعه" یک سازمان داده شده اند. در این پارکها تولید انبوه جایی ندارد و صنایع بزرگ در آنجا تأسیس نمی‌شوند.
  · پژوهش در این پارکها در راستای رفع نیازهای صنایع مشخص انجام می‌شود. یعنی در این پارکها پژوهش نمی‌کنند که مثلاً به فرمولهای خاص فیزیک، شیمی، یا ریاضیات دست یابند. بلکه پژوهش می‌شود تا مشکل خاص و یا تنگناهای علمی یک صنعت به خصوص را حل کنند. به بیان دیگر، فعالیتهای درونی این مجتمعها به طور مشخص رنگ تکنولوژیک دارد تا رنگ آکادمیک.
  · صنایعی که در این پارکها تأسیس می‌شوند، صنایع سبک و تکنولوژیک هستند. این صنایع، ارزش افزوده بالایی را تولید کرده و درعین حال فاقد سر و صدا و آلودگی بوده و به محیط‌زیست، آسیب نمی‌رسانند. · این مجتمعها محل تمرکز مجموعه ای از فعالیتهای به هم پیوسته اند. یعنی فعالیتهای درون این پارکها (مجتمع ها) با هم رابطه تنگاتنگ دارند و درصورت لزوم می‌توانند به یکدیگر خوراک علمی و پژوهشی بدهند. · زایش صنعت از صنعت. · فضای این مجتمع ها، پارک ‌مانند است و محوطه آنها بسیار زیبا، ساختمانها معمولاً با ارتفاع کم و مجهز به انواع امکانات تفریحی و خدماتی می‌باشد. تراکم ساختمانها نیز کم است. · این مجتمع‌ها غالباً در ارتباط و با همکاری مستقیم یک یا چند دانشگاه یا موسسه فن آوری و سرمایه‌گذاری مشترک آنها تأسیس می‌شوند. البته به جای دانشگاه، یک مؤسسه تحقیقاتی بسیار مهم هم می‌تواند این نقش را ایفا کند. به علاوه دولتهای محلی و بخش خصوصی نیز جزو صاحبان اصلی هستند. بنابراین مدیریت این پارک‌ها، به اقتضای ترکیب، بین بخش دولتی، خصوصی و دانشگاهی مشترک است .

 5. #15
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  161
  تشکر
  0
  تشکر شده 17 بار در 14 پست
  معیارهای مکان‌یابی پارک‌های علمی و فناوری:

  محلی که برای احداث این پارک‌ها انتخاب می‌شود، بایستی دارای شرایط معینی باشد که اهم آنها از این قرارند:

  · وجود ساختار علمی و فنی مناسب: ساختار علمی و فنی مناسب عمدتاً به وجود دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی در منطقه بستگی دارد.
  · وجود زیرساخت صنعتی و اقتصادی مناسب: تحقق این شرط تابع وجود شرکت‌ها و مؤسسات صاحب فن آوری بالا و یا شرکت‌های معمولی طالب فن آوری بالا است. · وجود سطح زندگی مناسب: تحقق این شرط منوط به وجود شبکه‌‌های حمل و نقل (نزدیکی به فرودگاه، مترو یا اتوبان)، شبکه‌ های مخابراتی، فعالیت‌های فرهنگی و هنری و سرویس‌های بهداشتی و آموزشی است.
  · وجود منابع لازم برای تأمین نیروی کار متخصص و پشتیبانی‌کننده، نزدیک بودن به بازارهای منطقه‌ای، ملی و حتی بین ‌المللی.

 6. #16
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  109
  تشکر
  0
  تشکر شده 38 بار در 33 پست
  اهداف دولتهاي مرکزي از ايجاد پارک هاي علمي و فناوري و شهرکهاي صنعتي و فناوري:

  دولتهاي مرکزي عموما از ايجاد اين شهرکها دو هدف را دنبال مي کنند:
  1- ارتقاء توان رقابتي صنايع يک کشور به ويژه در فعاليتهاي "تکنولوژي بر" و "دانش بر" در چارچوب سياست کلان اقتصادي متکي بر رشد
  2- بهبود توسعه منطقه اي از طريق زمينه سازي و معرفي صنايع جديد.

  يکي از اهداف اوليه ي تشکيل يک پارک فناوري افزايش تعداد شرکتهاي کوچک و متوسط دانش محور که کارآفرين نيز هستند ، مي باشد تا در يک محيط اقتصادي به فعاليت بپردازند. از اين شرکتها به عنوان پشتوانه بخش خصوصي براي کمک به تنوع اقتصادي نام برده مي شود[9]. با کمک به رشد شرکتهاي مستاجر ، پارکهاي تکنولوژي نقش بسيار مهمي در توسعه اقتصاد محلي بازي مي کنند . آنها مشاغل جديد ايجاد ميکنند ، سرمايه هاي خارجي را جذب مي کنند و قدرت رقابت پذيري ملي و منطقه اي را افزايش مي دهند. اين نقش توسعه اي بخصوص در تحولات اقتصادي مهم است ، که بايستي بيکاري ساختاري را جذب و رسيدن به توسعه هاي تکنولوژيکي سريع در اقتصاد عمومي را تسهيل کند.

  در ايران نيز در چند سال اخير رويکرد جدي اي به پارکهاي علمي و فن آوري ، شهرک هاي فناوري و شهرک هاي صنعتي ايجاد گرديده که از جمله ي آنها در استان خراسان مي توان پارک علم و فن آوري خراسان و شهرک فناوري صنايع غذايي و بيوتکنولوژي اشاره کرد.
  منبع:
  http://www.kasbyar.com/%D9%85%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%82%D9%87/1292-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%B9%D9%84%D9%85%D9%8A-%D9%88-%D9%81%D9%86%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C/View-details
  ویرایش توسط famil saeedian : 19-11-2013 در ساعت 20:05

 7. #17
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  محل سکونت
  Iran-Tehran
  ارسال ها
  129
  تشکر
  6
  تشکر شده 10 بار در 9 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط ashtari نمایش پست ها
  در یك تقسیم‌بندی كلی پاركهای علمی و فن آوری را می‌توان به سه دسته تقسیم كرد:
  1مراكز رشد شركتها و موسسات (انكوباتورها) كه جهت شركتهای نوپا و Start up می‌باشد.
  2پاركهای علمی و فن آوری كه بیشتر شركتها و موسسات تحقیقاتی و فن آوری و انكوباتورها در آن حضور دارند.
  3 شهركهای علمی و تحقیقاتی كه متشكل از چندین پارك، دانشگاه و مراكز مسكونی می‌باشد.
  ویژگی های اصلی پاركهای علمی و فن آوری
  سازماندهی مجتمعهایی از این دست، نمی‌تواند بدون توجه دقیق به ویژگی های بارز نمونه‌ های موجود در سطح دنیا انجام گردد. ذیلاً كوشش شده است كه ویژگی های بارز و در عین حال مشترك این گونه مجتمعها (پارك ها) دسته‌بندی گردد:
  ویژگی اول: مضمون اصلی فعالیت این پارك ها، پژوهش و توسعه در زمینه
  فن آوری های سطح بالاست، تكیه اصلی روی پژوهشهایی است كه در جهت "توسعه" یك سازمان داده شده اند. در این پاركها تولید انبوه جایی ندارد و صنایع بزرگ در آنجا تأسیس نمی‌شوند.
  ویژگی دوم: پژوهش در این پاركها در راستای رفع نیازهای صنایع مشخص انجام می‌شود. یعنی در این پاركها پژوهش نمی‌كنند كه مثلاً به فرمولهای خاص فیزیك، شیمی، یا ریاضیات دست یابند. بلكه پژوهش می‌شود تا مشكل خاص و یا تنگناهای علمی یك صنعت به خصوص را حل كنند. به بیان دیگر، فعالیتهای درونی این مجتمعها به طور مشخص رنگ تكنولوژیك دارد تا رنگ آكادمیك.
  ویژگی سوم: صنایعی كه در این پاركها تأسیس می‌شوند، صنایع سبك و تكنولوژیك هستند. این صنایع، ارزش افزوده بالایی را تولید كرده و درعین حال فاقد سر و صدا و آلودگی بوده و به محیط‌زیست، آسیب نمی‌رسانند.
  ویژگی چهارم: این مجتمعها محل تمركز مجموعه ای از فعالیتهای به هم پیوسته اند. یعنی فعالیتهای درون این پاركها (مجتمع ها) با هم رابطه تنگاتنگ دارند و درصورت لزوم می‌توانند به یكدیگر خوراك علمی و پژوهشی بدهند.
  ویژگی پنجم: زایش صنعت از صنعت (Spin Off).
  ویژگی ششم: فضای این مجتمع ها، پارك ‌مانند است و محوطه آنها بسیار زیبا، ساختمانها معمولاً با ارتفاع كم و مجهز به انواع امكانات تفریحی و خدماتی می‌باشد. تراكم ساختمانها نیز كم است.
  ویژگی هفتم: این مجتمعها غالباً در ارتباط و با همكاری مستقیم یك یا چند دانشگاه یا موسسه فن آوری و سرمایه‌گذاری مشترك آنها تأسیس می‌شوند. البته به جای دانشگاه، یك مؤسسه تحقیقاتی بسیار مهم هم می‌تواند این نقش را ایفا كند. به علاوه دولتهای محلی و بخش خصوصی نیز جزو صاحبان اصلی هستند. بنابراین ملاحظه می‌شود كه مدیریت این پارك ها، به اقتضای تركیب، بین بخش دولتی، خصوصی و دانشگاهی مشترك است

  شرایط ایجاد پارک علم و فناوری چیست؟


  ü وجود حداقل دو دانشگاه دولتی و غیر دولتی توانمند و حد اقل ده هزار دانشجو در رشته ها و زمینه های مرتبط با فعالیت پارک
  ü وجود حداقل یک شهرک صنعتی توانمند در منطقه
  ü وجود حداقل 150 شرکت تولیدی و صنعتی و 50 شرکت تحقیقاتی و خدمات مهندسی خصوصی فعال در زمینه های مرتبط با فعالیت پارک
  ü اعلام حداقل 10 واحد فناوری برای مشارکت در تاسیس پارک و یاحضور در آن
  ü وجود امکانات شهری و تاسیساتی مناسب در منطقه· ا
  ü علام همکاری برخی دستگاههای مرتبط دولتی از قبیل استانداری، دانشگاهها، اداره های کل استان و واحدهای تولیدی بزرگ استان· مساحت لازم برای ایجاد پارک در شروع حداقل 5 هکتار و حداکثر30 هکتار می باشد.
  ü وجود تاییدیه مراجع ذیربط از قبیل شهرداری، کمیسیون ماده 5یا شورای عالی شهرسازی در مورد مالکیت و کاربری زمین مورد نظر·
  ü وجود را ههای دسترسی مناسب به مناطق شهری، دانشگاهی
  ü وجود تاسیسات پایه شامل آب، برق، و تلفن حداقل تا یک کیلومتری زمین مورد نظر برای احداث پارک

 8. تشکرها از این نوشته :


 9. #18
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Feb 2015
  محل سکونت
  تهران
  ارسال ها
  17
  تشکر
  24
  تشکر شده 1 بار در 1 پست
  نوع شناسی پارکهای علم وفناوری(نوع شناسی پارکها)
  1. پارکهای علمی پارکهای علمی در اصل پاسخی به نیاز دانشگاهیان کار افرین محسوب می شود ، این افراد از یک سو تمایل به تجاری سازی ایده های فناورانه خود داشته و از سوی دیگر مایل بودند که ارتباط خود را با نهادها ی دانشگاهی به عنوان منبع تامین نیروی انسانی متخصص وآموزش دیده و نیز محلی که منشا اختراعات و نو آوری جدید است حقظ کند 2. پارکهای علمی فناورانه
  مجموعه ای از واحدهای صنعتی وپژوهشی است با فناوری برتر ، آشنا به تحقیق و توسعه و علاقه مند به بهره گیری از خدمات پژوهشیو مهندسی پیشرقته که در محیطی با استعداد های بالقوه ترم افزاری،اطلاعاتی وآزمایشگاهی و در میافتی معقول از یک یا چند دانشگاه علمی و صنعتی مستفر گردیده است.
  3. تکنوپولیس ها تکنو پولیسها را باید معظم ترین و گسترده ترین تلاشها در جهت ایجاد قطب های جدید فناوری تلقی کرد . سوفیا آنتی پلیس شهر فرانسه و شهرک چند منظوره استرالیل نمونه ای از تکنلیسها ی برخورداربوده و عموما به صورت شهرکها ی جدید ایجاد کی گردند تا تولید ،تجارت و اسکان کارکنان در آن صورت پذیرد . ویژگی های تکنو پلیس ها در ان است که از مقیاس نسبتا بالا 4. شهرکهای علمی تحقیقاتی از نظر مقیاس محدودتر از تکنوپولیسها هستند و عموما گرایش به سمت فعالیتهای تحقیقاتی دارند .اینگونه شهرکها لزوما با سرمایه گذاریهای وسیع زیر بناییمرتبط نبوده ،بلکهمی توانند از متجمع های موجود بهره بر داری کنند ،اغلب فعالیت اینگونه شهرکها یک دانشگاه یا مرکز مهم تحقیقاتی است 5. پارکهای فناوری عموما مقیاس این پارکها محدود بوده و قابل مقایسه با شهرکهاس علمی تحقیقاتی است. تفاوت قابل ملاحظه این پارکها با پارکهای علمی انفورماتیک این است که جنبه تولیدی در این پارکها غالب می باشد 6. پارکهای علمی فناوری صنعتی این پارکها با هدف توسعه صنعت شکل می گیرند وپارکهای علمی و فناوری صنعتی چین به عنوان یک الگوی موفق شرق در پارکهای علمی وفناوری صنعتی عمل می کنند. 7. مرکز رشدبرای کارافرینان
  مرکز رشد یک ساختار فیزیکی و در عین حال نمادین است که با ارائه فضا وخدمات پشتیبانی متنوع سعی دارد شرکتهای جدید را پذیرفته وآنان را نا بلوغ نسبی حمایت کند
  8. مراکز نو آوری و کسب کار مراکزی هستند که خدمات متنوعی را برای توسعه کسب و کار جدید ارائه می کنند از نمونه ایتها می توان به امتهاب واموزش کارکنان ،کمک ها وخدمات لازم برای شروع یک کسب کار ، خرید و انتقال فناوری .کمک های اعتباری اشاره کرد. 9. مراکز خدمات فن آوری عملکرد عمومی آن ایجاد و ارائه تسهیلات لازم برای اطلاع رسانی دستیابی واخدهای تولیدی مستقر در یک شهر یا منطقه به خدمات فنتاوری ارائه شده توسط دانشگاه ها ، آزمایگاها ،مشاوران و واحدهای تحقیق و توسعه بخش عمومی و خصوصی می باشد

  با تشکر بهروز اسم خانی

 10. #19
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Feb 2015
  ارسال ها
  28
  تشکر
  4
  تشکر شده 2 بار در 2 پست
  سلام دوست خوب من از مطالب مفیدی که ارسال کردید سپاسگزارم

 11. #20
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Feb 2015
  ارسال ها
  24
  تشکر
  1
  تشکر شده 7 بار در 5 پست

  اولین پارک علم و فناوری در ایرانimages.jpg

  "شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان"

  این شهرک به عنوان اولین الگوی پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری در کشور،رشد و تعالی کشور عزیزمان را سر لوحه کار خود قرار داده است. این شهرک با هدف بستر سازی و تامین زیر ساخت های لازم برای توسعه و گسترش شرکت ها و موسسات دانش بنیان ،با استقرار و بهره برداری از مراکز رشد واحدهای فناوری و پارک های علم و فناوری و نیز حمایت از فنا وری های صنعت ساز ایجاد شده است (WWW.istt.ir).
  این شهرک در سال 1372 همسو با اهداف پارک های علم و فناوری کلان توسعه کشور تاسیس شد.شهرک بدلیل وجود خلائ ارتباطی میان مراکز تحقیقاتی،دانشگاهی وصنعتی استان اصفهان شکل گرفت و همسویی میان این مراکز و استفاده بهینه از دانش و توانایی های علمی و فنی گمشده میان آنها را برنامه کار خود قرار داد.
  شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان سعی داغرد با توسعه شرکت های دانش بنیان ،بستری تحقیقاتی و پویا برای محققان فراهم آورند تا در آن بتوانند تحقیقات و دانش خود را با رویکرد کاربردی بنگرند و آن را در خدمت صنعت و رفع مشکلات مربوطه به کار بندند.
  شهرک تا پایان سال 90 با اتکا به توان بیش از 260 شرکت و موسسه دانش بنیان ،بیش از 20 فناوری تجاری سازی شده را با جذب سرمایه از طرف سرمایه گذاران علاقه مند ،تبدیل به صنعت کرده و بر اسا آنها خط تولید و یا کارخانه های صنعتی جدیدی در شهرکهای صنعتی شکل گرفته است.
  خدمات شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در قالب تعدادی محور اصلی شامل مراکز رشد فناوری،پارکهای علم و فناوری،کانون شکوفایی خلاقیت،دفتر انتقال فناوری و دفتر طرح های تحقیقاتی ارائه می شود.
  این شهرک در حوزه های مختلفی از صنایع از جمله شیمی و علم مواد،کشاورزی،نفت و گاز،انرژی هسته ای و ... فعالیت می نماید.
  علاوه بر ارتباطات داخلی شهرک علمی و تحقیقاتی،ارتباطات بین المللی شهرک نیز در سالهای اخیر گسترش یافته است. این شهرک در انجمن بین المللی پارک های علمی (IASP)وانجمن پارک های علمی آسیا (ASPA)و متخصصین پارک های علمی و مراکز نوآوری (SPICE)عضو و در حال انعقاد تفاهم نامه همکاری با پارک فناوری چونگنام کره جنوبی است.از این رو شهرک در سالهای اخیر تلاش قابل توجهی در راستای توسعه و تحکیم روابط بین المللی به خرج داده است.

  منبع:"پارک های علم و فناوری:مفاهیم،راهبردها،مد ها و نمونه ها"،تالیف:دکتر میر سامان پیشوایی ومهندس علیرضا غفاری مقدم

 12. تشکرها از این نوشته :

  فروزان فتاحی (11-11-2017)


 

برچسب برای این موضوع

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
Powered by: vBulletin Version 4.2.1
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0

vBFarsi Language Pack Version 4.2
ساعت 10:33 بر حسب GMT +3.5 می باشد.