صفحه 68 از 68 اولیناولین ... 1858666768
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 675 از مجموع 675
Like Tree48Likes

موضوع: تمرین شماره 4 کلاس مجازی

 1. #671
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  محل سکونت
  استان البرز-هشتگرد
  ارسال ها
  81
  تشکر
  11
  تشکر شده 46 بار در 29 پست
  دوستان برای بارگزاری مطلب در این مکان من خیلی مشکل دارم ....نه تصویر لود میشه نه خوب و پیوسته میتونم تایپ کنم.....مجبورم در word بنویسم ٰاینجا کپی کنم ....شما چطور؟
  ویرایش توسط محسن معدن نژاد : 02-11-2013 در ساعت 16:59

 2. #672
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  192
  تشکر
  0
  تشکر شده 5 بار در 5 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Jafar Taghavi نمایش پست ها
  به نظر می رسد اهمیت روزافزون دانش به عنوان گرداننده اقتصاد تاثیر بسزایی در گام جستجوی فرآیند نوآوری داشته باشد، به گونه ای که یکی از دغدغه های عمده و اصلی مدیران سازمان ها این است که از طریق کاربرد موثر دارایی های دانشی به ایجاد، تحکیم و توسعه نوآوری بپردازند، بنابراین سازمان های امروزی بی وقفه تلاش می کنند تا خود را بوسیله کاربردهای هوشمندانه این دارایی ها از رقبایشان متمایز سازند.
  نقد و نظر
  جناب آقاي تقوايي
  - لازم بود تا جنابعالي به معرفي اقتصاد دانش بنيان اشاره مي فرموديد كه بنده آن را ارايه مي نمايم
  اقتصاد دانش بنیان در بسترنوآوری، تحقیقات و پژوهش موتور تولید ملی

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این موضوع که تولید ملی زیربنای پیشرفت علم و فناوری در کشور است، گفت: نیمی از اقدامات ملی مطرح در نقشه جامع علمی کشور به موضوع اقتصاد و صنعت دانش بنیان اختصاص دارد و ما در سال 91 قطعاً این اقدامات را اجرایی می کنیم.


  دکتر منصور کبگانیان درباره ابعاد تاثیر موضوع تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی از منظر دانشگاهیان، گفت: تاثیر این موضوع در علم و فناوری بسیار بیشتر از آن چیزی است که عنوان می شود.

  وی افزود: در زمان تدوین نقشه جامع علمی کشور به این نتیجه رسیده بودیم که بن بستی که در علم و فناوری کشور وجود دارد بیشتر به اقتصاد کشور و تولید داخلی و ملی مربوط و اگر این معضل حل نشود توسعه علم و فناوری در کشور ما محدود شده و در برخی موارد نیز دچار انحراف و اشکال می شود.
  کبگانیان اظهار داشت: زمانی که کشوری به سمت تولید ملی و حمایت از سرمایه های ملی حرکت کند می تواند این مشکل را حل کند. در بعد نیروی انسانی نیز از پایین ترین بخش آن یعنی کارگران تا بالاترین سطوح تخصصی و بخش اختراعات و اکتشافات باید در این بحث مورد توجه قرار گیرند.
  وی از نام برد و گفت: بعد دیگر نیاز به نوآوری، تحقیقات و پژوهش است و ما مطمئن هستیم که تمام ابعاد پژوهش و تحقیقات در کشور با موضوع تولید ملی جهت دار خواهد شد. مقالات علمی، کتابهایی که توسط دانشگاهیان نوشته خواهد شد و حتی اختراعات و نوآوری ها و فناوری ها و ثبت اختراعات معنادار می شود.
  قائم مقام ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: تولید ملی نه تنها یک موضوع موثر در علم و فناوری است بلکه ما آن را به عنوان زیربنای پیشرفت علم و فناوری در کشور می دانیم و مطمئن هستیم که این موضوع جهشی در دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور ایجاد خواهد کرد.
  وی اضافه کرد: بیش از 50 درصد از 13 راهبرد کلان و 224 اقدام ملی نقشه جامع علمی کشور به موضوع تولید ملی و اقتصاد و صنعت پرداخته است. این در حالی است که بسیاری تصور می کنند نقشه جامع علمی کشور تنها به موضوع مقالات و دانشگاهها محدود است در حالی که دانشگاهها موقعی می توانند مفید واقع شوند که در کشور نیاز به علم و پژوهش مطرح باشد.
  کبگانیان خاطرنشان کرد: کشوری نیاز به علم دارد که بخواهد تولید ملی خود را جدی بگیرد وقتی کشوری تمام نیازهای خود را از خارج از کشور برطرف کند نیازی به علم و پژوهش ندارد.
  وی تاکید کرد: من مطمئن هستم که موضوع تولید ملی به عنوان پایه و منبع اصلی توسعه علم و فناوری است اما یک شرط برای تحقق آن وجود دارد و آن این است که بحث اقتصاد بیمار و منبع پایه باید حل شود. خوشبختانه کشور ما از منابع زیرزمینی زیادی برخوردار است اما از سوی دیگر همین موضوع به اقتصاد ما آسیب زده است.
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تولید ملی بر اساس علم و فناوری زمانی تحقق پیدا می کند که اقتصاد و صنعت کشور دانش پایه باشند.
  وی گفت: ترویج کار بسیار خوب است چون برای کارهای بزرگ و ملی باید گفتمان ایجاد شود اما باید در اسناد بالادستی هم به این موضوعات توجه کنیم. خوشبختانه بیش از 50 درصد نقشه جامع علمی کشور به موضوع تولید ملی ارتباط پیدا می کند و همین موضوع موجب می شود در سال جاری ما این نوع اقدامات را در دستور کار ستاد راهبری قرار دهیم.
  کبگانیان یادآور شد: پیش از این بستر چندانی برای طرح موضوعات اقتصاد دانش بنیان در نقشه جامع علمی آماده نبود و ما بیشتر روی موضوعات دانشگاهی و تولید علم تمرکز داشتیم، اما امسال قطعاً اقدامات ملی که بیشترین ارتباط را با صنایع و اقتصاد دانش پایه که موتور تولید ملی است، را بیشتر مورد توجه قرار می دهیم.

 3. #673
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  192
  تشکر
  0
  تشکر شده 5 بار در 5 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط ملیحه خرم باقری نمایش پست ها
  ضمن تشکر از شما
  موانع اصلی در کشف نوآوری ها عبارتند از:
  1- کمبود بودجه ،فراوانی وبالا بودن هزینه ها
  2- محدودیت های داخلی از قبیل رویه هاوفرآیندهای عملیاتی انعطاف ناپذیر ، ترس از اینکه فرآیند نوآوری از کنترل خارج شود .
  3- فقدان برخی اسناد معتبرومحرمانه وترس ازاینکه اسراررقابتی آنها درنشست ها ممکن است توسط فروشنده ها به بیرون رخنه پیدا کند.
  4- در صورت فقدان اطلاعات مفید وایده های نو مدیریت ها قادر به پشتیبانی مؤثر نخواهند بود .
  5- اگرصنعت و پشتیبانی کنند های خارجی آگاهی نسبت به اینکه: ماکی هستیم ، به کجا می رویم و روی به چه سویی داریم ؟ پیدا نکنند ، پشتیبانی نخواهند نمود .شرکای صنعت ، اینکه اطلاعات تجربی خود را بعنوان منابع خارجی تحلیل نوآوری در انتهای فرآیند به شراکت بگذارند خرسند نخواهند بود . تحلیل گران جدیدتر بیشتر به آگاهی یافتن از اینکه : ماکی هستیم ، به کجا می رویم و روی به چه سویی داریم ؟ تأکید دارند .
  - برخی از بزرگترین واصلی ترین موارد عبارتند از :
  1- تعصب وتبعیض ، به نظر می رسد که باید مسئولان ومتولیان با صرف وقت وتلاش زیاد به تعصبات داخلی ، فرآیندهای انعطاف ناپذیرداخلی غلبه نموده و به پیشنهادات در نشست های داخلی توجه نمایند و جلسات ایده آفرینی به هنگام را مستمرا ادامه دهند واز متخصصین بیرون از بنگاه برای غلبه براین خطرها بهره برداری نمایند .
  2- تحلیل روند های اجتماعی ، مقدار زیادی از مباحث حول فهمیدن روند های اجتماعی می چرخد . بعضی معتقدند روش ها ومدل های مرسوم بهترین روش های برای درک این روند ها هستند ، در حالیکه برخی روش ها که به ظاهر کم اهمیت به نظر می رسند مؤثرترعمل می نمایند .
  3- آینده پژوهی ، رشد عمومی برنامه ریزی مبتنی بر سناریو وبهره برداری از آینده پژویان وشریک نمودن آنها در ارزش افزوده در زنجیره عرضه .
  4- نشانگرهای تجاری ، هنوز هم یکی از بهترین روش ها برای پیمایش محیط جهت به هنگام نمودن اطلاعات اینست بدانیم دیگران وهمتایان در جستجوی چه هستند ؟ وچه چیزی را قابل ملاحظه می دانند ؟ شرکای صنعت و سایر بنگاه ها مشاهدات تجربی خود رادر اختیاروبه شراکت خوهند گذاشت . گرچه ابزارواجزاء آنها متفاوت ومشکلات وتهدیدهای آنها مشابه است !
  نقد و نظر
  ضمن تشكر از سركارعالي به نظر من موانع اصلي كشف نوآوري به شرح ذيل مي باشد كه خدمتتان تقديم مي نمايم
  عمده موانعي که براي بروز خلاقيتها در انسان مطرح هستند عبارتند از:
  1- موانع تاريخي:
  اين دسته از عوامل شامل مفاهيمي از مثالهاي تاريخي از گفته افلاطون که تاريخ تکرار مي شود يا مشاجره ايکه بشر از قرنها پيش از نظر مذهبي با آن مواجه بوده که همه چيز را به تقدير نسبت مي داده و نقش اختيار را بکلي نفي مي نموده است. اينها فقط چند نمونه از وقايع تاريخي هستند که تسلط خارجي بر رفتار انسان نمايان است. پيشرفتهاي تکنولوژِي در گذشته نزديک و نيز در زمان حال در مردم عادي اين تصور را بوجود آورده است که آنها کنترل چنداني بر زندگي خود ندارند و يا اگر هم دارند اين تاثير بسيار ناچيز است.
  2- موانع بيولوژيک:
  در اين که آنها در ميزان هوش نقش اساسي به عهده دارند جاي شک نيست، اما در مورد هوش خلاق توسل به عوامل ارثي و ژنتيک بعنوان تنها عامل، اغلب يک بهانه است تا يک واقعيت عيني.
  3- موانع فيزيولوژيکي:
  اين موانع ممکن است بر اثر ضرباتي که از بيماريها و تصادفات مختلف بر مغز وارد مي شود به وجود مي آيند يا ممکن است فردي داراي نقص بدني باشد که بطريقي جلو خلاقيت او را سد کند. علي الرغم اين گفتار جان ميلتون شاعر مشهور انگليسي کور و بتهوون کر بود.
  4- موانع اجتماعي:
  تاريخ نشان داده است که هرگاه افراد قدرت خود را در زندگي از دست مي دهند جامعه ايکه آنها در آن قرار دارند. براي پذيرش رهبري خودکامه مساعد مي گردد. در چنين حالتي رهبر خود را طرفدار نرمهاي گروه نشان مي دهد و اين نياز را در خود احساس مي کند تا از آن محافظت کند. جاذبه هايي از اين قبيل براي تشکيل گروه و حقي که گروه براي حفظ خود قائل است در موارد زياد حضور خود را نشان داده است که نمونه هاي بارز آن را مي توان در کشورهايي نظير آلمان نازي، چين کمونيست و تعداد زيادي از کشورهاي آفريقايي مشاهده نمود.
  5- موانع رواني:
  مهمترين و شايعترين موانع در راه پرورش تفکر خلاق، موانع رواني است که اهميت آن به مراتب بيش از موانع تاريخي، بيولوژيکي، فيزيولوژيکي و اجتماعي است.
  آندسته از موانعي که تاکنون درباره آن صحبت شد تا اندازه بسيار زيادي همه عوامل خارجي هستند زيرا اکثرا از بيرون بر فرد تحميل مي شوند. تعداد زيادي از آنها براي کسانيکه دنبال بهانه اي جهت عدم خلاقيت خود مي گردند دلايل خوبي به شمار مي روند. اين که برخي از مردم خود را با اين دليل قانع مي سازند که نيروهاي خارجي هرگز نگذاشته اند تا خلاقيت خود را نشان دهند، در واقع به بهانه اي متوسل مي شوند که بخودي خود يک مانع رواني به حساب مي آيد.
  6- موانع کلان ساختاري:
  شيوه ساختاري روابط بنيادين علمي و صنعتي در کشورهاي پيشرفته و جهان سوم بشدت مغايرت دارد و همانطوريکه در مدل زير نمايش داده شده روابط متقابل نهادهاي بنيادين در کشورهاي پيشرفته سيال و دوسويه است در صورتيکه اين روابط در کشورهاي جهان سوم منقطع و گسسته است و اين بدان معني است که حوزه نهادي بدون توجه به شرائط و موقعيت نهاد بنيادي ديگر ادامه فعاليت داده و از امکانات و پتانسيل هم ديگر قادر به استفاده نيستند.

 4. #674
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  192
  تشکر
  0
  تشکر شده 5 بار در 5 پست
  نقل قول نوشته اصلی توسط ملیحه خرم باقری نمایش پست ها
  همچنین در این رابطه می توان به
  چالش های محیط تجاری :
  - ناهماهنگی در شناخت ، محیط بیرونی بسیار پیچیده است بطوریکه برای یک فرآیند واحد ، انگیزه های فراوانی وجود دارند که بصورت مجازی مدیریت کردن ، سازگار نمودن و ادراک ماهیت آنها ناممکن مینماید .
  - سرعت وشیوه تغییرات فناوری ، نه تنها اندازه گیری فشار حاصل از تغییرات فناوری مشکل است بلکه آهنگ رشد تغییرات خود فناوری هم مشکل است
  - اثرات خرد انفجارتقاضاهای مصرف کنندگان ، بصورتی که تقاضای فزاینده مصرف کنندگان بسیار بیش از توان عرضه وتولید خواهد بود .
  - تقاضاهای نامعلوم وبلاتکلیف ، جزء جزء تقاضاهای فزاینده به وضعیتی سوق داده میشود که ردیابی محصولات بسیارمتنوع هم ممکن وهم مشکل می نماید که به تحقق برسد .
  نقد و نظر
  ضمن تشكر از خانم خرم باقري به نظر من چالش محيط كسب و كار تامين مالي است كه به آن اشاره مي نمايم
  بررسی‌ها نشان می‌دهند فرآیند اخذ مجوز در ایران زمان‌بر و پیچیده است و به منظور آسان‌تر شدن این فرآیند نیاز به توجه جدی به اجرای قوانین مربوط به اخذ مجوز وجود دارد.
  گزارش‌های بین‌المللی، وضعیت بازار کار ایران را یکی از مهمترین چالش‌های محیط کسب و کار کشور ارزیابی می‌کنند. چنان‌که نظر سنجی‌های داخلی نیز مؤید این مطلب‌اند، اکثر کارفرمایان کشور معتقدند قانون کار کنونی باید به نفع افزایش بهره‌وری، اشتغال و کاهش هزینه‌های فعالیت اقتصادی مورد بازنگری جدی قرار گیرد. گزارش‌های داخلی و خارجی محیط کسب و کار نشان می‌دهند بی‌ثباتی قوانین و مقررات، مفاسد اقتصادی، عدم شفافیت در سیاست‌ها و فقدان تضمین‌های کافی، حقوق مالکیت محیط ناامن اقتصادی را در کشور به وجود آورده است.
  در بررسی زیرساخت‌های اقتصادی، موانع اساسی در اداره بنگاه‌ها از دید فعالان اقتصادی نه در زیرساخت‌های سخت بلکه در زیرساخت‌های نرم همچون فقدان سطحی مناسب از حاکمیت قانون و تغییر مکرر مقررات و رویه‌ها شناخته شد.
  خلأهای قانونی در زمینه تامین مالی تولید در بخش نهایی مورد بررسی قرار گرفته است و به نظر می‌رسد شرایط ماه‌های اخیر کشور، از جمله سقوط شدید ارزش پول ملی، تحریم‌های بین‌المللی و افزایش معوقات بانکی تامین مالی کسب و کارها را دشوارتر کرده است.
  این گزارش می‌افزاید: تأمین مالی فعالیت‌های اقتصادی در کشور ما یکی از چالش‌های اصلی محیط کسب و کار به حساب می‌آید.
  بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌ها در ماه‌های اخیر چند عامل موجب شده که تأمین مالی واحدهای تولیدی نسبت به گذشته مشکل‌تر و مؤلفه «تامین مالی»، «محیط کسب و کار در ایران» ناهنجارتر شود که مهمترین آنها بدین شرحند:
  1- بسته شدن تأمین مالی داخلی توسط نظام بانکی به دنبال افشای ماجرای مشهور به فساد 3 هزار میلیارد تومانی،
  2- افزایش معوقات بانکی تا حدود 74 هزار میلیارد تومان،
  3- سقوط شدید ارزش پول ملی در کنار ثبات نرخ سود بانکی و در نتیجت خروج سپرده‌های بانکی و کاهش توان اعتباردهی بانک‌ها.
  در شرایط کنونی تورم بالا موجب می‌شود مردم برای حفظ ارزش پول، به خرید دارایی‌هایی مانند طلا، زمین، ارزهای خارجی روی بیاورند و بخش‌های تولیدی با کمبود منابع مالی روبرو شوند، از طرفی در شرایطی که محیط کسب و کار نامساعد بوده و عدم اطمینان و بی‌ثباتی در اقتصاد حاکم باشد، بانک‌ها و نهادهای مالی نیز از دادن منابع مالی به فعالیت‌های اقتصادی خودداری می‌کنند.

 5. #675
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2013
  ارسال ها
  50
  تشکر
  0
  تشکر شده 1 بار در 1 پست
  دانشگاهیان پیشقدم در نوآوری
  برخی از فعالان دانشجویی معتقدند ، دانشگاهیان مهمترین رکن برای نوآوری و شکوفایی جامعه هستند و قشر دانشجو این توان را دارد که با جسارت کافی در مسیر سازندگی کشور گام بردارد.
  بيل گيتس بنيانگذار و رئيس مايکروسافت با سخنراني در جمع بيش از 100 هزار دانشجوي دانشگاه سوربون پاريس اظهار داشت که نوآوري از ذهنهاي خلاق جواناني سرچشمه مي گيرد که زير 25 سال دارند.
  به گزارش خبرگزاري مهر، بيل گيتس رئيس مايکروسافت در راه بازگشت از اجلاس بين المللي داووس در جمع بيش از 100 دانشجوي دانشگاه سوربون پاريس که از مليتهاي مختلف گردهم آمده بودند در مراسم افتتاحيه رقابتهاي ImagineCup 2008 سخنراني کرد.
  وي در اين سخنراني اظهار داشت: "اکنون براي دانشجو بودن زمان مناسبي است."رقابتهايImagineCup (جام تصور) که همه ساله با سرمايه گذاري مايکروسافت برگزاري مي شود، در حقيقت مبارزه اي براي سپردن آينده فناوري به دست جوانان است.براساس گزارش خبرگزاري فرانسه، بنيانگذار مايکروسافت در يک نگاه خوش بينانه گفت: "نوآوري از ذهنهاي نسل جديد جاري مي شود، به ويژه از ذهنهاي خلاق کساني که کمتر از 25 سال دارند. نوآوري تنها زماني شکوفا مي شود که نا آگاهي بعضي از جوانان از بين برود. در حقيقت شجاعت و جرات اغلب به موفقيتهاي غيرمنتظره اي منجر مي شود."سپس بيل گيتس با لحن پدرانه اي خطاب به دانشجويان افزود: "زياد دانستن بزرگسالان يک محدوديت هستند. توقفي که احتمال انجام هر تجربه اي را مي گيرد و مي گويد، ما نمي توانيم اين کار را انجام دهيم! اين درحالي است که يک پسر نوجوان بدون اين اينکه به دانسته هاي زياد خود فکر کند، ذهن خود را به کار مي اندازد." 

برچسب برای این موضوع

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
Powered by: vBulletin Version 4.2.1
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0

vBFarsi Language Pack Version 4.2
ساعت 10:31 بر حسب GMT +3.5 می باشد.