صفحه 9 از 11 اولیناولین ... 7891011 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 از مجموع 106
Like Tree250Likes

موضوع: بحث و تبادل نظر پیرامون جایگاه کشورهای مختلف در گزارش جهانی نوآوری (gii 2017)

 1. #81
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Mar 2017
  ارسال ها
  12
  تشکر
  5
  تشکر شده 19 بار در 8 پست
  بحث وتبادل نظر پیرامون جایگاه کشور دانمارک در gii
  کشور دانمارک در شاخص نوآوری جهانی رتبه ششم را دارا می باشد.که این شاخص شامل تعدادی شاخص وزیر شاخص می باشد.
  که شاخص ها شامل موسسات، سرمایه انسانی وپژوهش ،زیر ساخت ها ،پیچیدگی بازار وپیچیدگی کسب وکار در بخش ورودی ودانش وتکنولوژی وخروجی های خلاقانه در بخش خروجی است.وکشور ها بر اساس این شاخص ها ورتبه و نمره آنها در جهان مقایسه می شوند.که کشور های دارای رتبه بالاتر در سطح نوآوری جهانی بالاتری هستند.
  فایل های پیوست شده

 2. تشکرها از این نوشته :


 3. #82
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  4
  تشکر
  1
  تشکر شده 5 بار در 4 پست

  بحث و تبادل نظر پیرامون جایگاه کشور لوگزامبورگ در گزارش جهانی نوآوری (gii 2017)

  عنوان و چکیده موضوع:
  لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا است که به مرکزی برای موسسه های مالی و بانکی تبدیل شده است و در آخرین رنکینگ قرار 07 کشور نوآور جهان در رتبه ی 072 امتیاز ،از بین 4.65 میلادی با کسب 7102جهانی شاخص های نوآوری سال 6دارد
  لوکزامبورگ یکی از کوچکترین کشورهای قاره اروپا و در عین حال یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که از نظر را دارد و بر اساس آمارهای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا )بیشترین میزان تولید 024 کشور جهان رتبه ی 095وسعت در بین 6ناخالص داخلی به ازای هر نفر در جهان از آن این کشور می باشد
  این کشور با قرار گرفتن در جایگاه دوازدهم جهان در جدول کلی، به لحاظ آمادگی تکنولوژیکی ،پیشروترین کشور جهان است 6 که اقداماتی از جمله نفوذ اینترنت با بهره گیری از نوآوری های بخش خصوصی را انجام داده است
  نقاط قوت لوکزامبورگ در معیارها و زیرمعیارهای ورودی شامل:
  ، کارآیی لجستیک و تدارکات، اشتغال زا بودن دانش، ارتباطات نوآورانه، itc محیط سیاسی، امنیت و ثبات سیاسی، دسترسی به درآمد خالص و خروجی خالص
  نقاط ضعف لوکزامبورگ در معیارها و زیرمعیارهای ورودی شامل:
  حقوق و دستمزد بازنشستگی کارکنان، درصد ناخالص ثبت نام ثانویه، فارغ التحصیلان علوم و مهندسی، رتبه بندی دانشگاهی امتیاز، تشکیل سرمایه ناخالص، سهولت گرفتن اعتبار، حفاظت از سرمایه گذاران اقلیت و مقیاس بازار 3بالا بطور متوسط داخلی
  نقاط قوت لوکزامبورگ در معیارها و زیرمعیارهای خروجی شامل:
  خروجی های خلاقانه، دارایی های نامشهود، علامت تجاری مبداء، صادرات خدمات کالیبراسیون و خلاق، ویژگی های ملی، خلاقیت آنلاین و دامنه های سطح بالای عمومی
  نقاط ضعف لوکزامبورگ در معیارها و زیرمعیارهای خروجی شامل:
  واردات با تکنولوژی بالا و صادرات کمتر و صادرات کالاهای صادراتی
  فایل های پیوست شده

 4. تشکرها از این نوشته :


 5. #83
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  6
  تشکر
  4
  تشکر شده 10 بار در 5 پست

  آفریقای جنوبی در گزارش جهانی نوآوری 2017

  بررسی نقاط قوت و ضعف آفریقای جنوبی از حیث شاخص های گزارش GII

  نقاط قوت:

  بر اساس مقایسه انجام شده در بین شاخص های اصلی نوآوری بین سالهای 2016 و 2017 در گزارش جهانی نوآوری، کشور آفریقای جنوبی شاخص پیچیدگی بازار بهترین عملکرد در میان شاخص های 7 گانه نوآوری را به نمایش گذاشته است و شاخص زیرساخت (شامل لجستیک یا زیرساخت های فناوری اطلاعات) بیشترین رشد را به خود اختصاص داده است.
  کشور آفریقای جنوبی یکی از 5 کشور برتر دنیا از حیث داشتن منابع معدنی فلزی (طلا، کروم، آهن، پلاتین و ...) و غیر فلزی ( الماس، ذغال سنگ و ...) می باشد و حضور شرکت های بزرگ و قدرتمند معدنی جهان برای استخراج و فرآوری این مواد مستلزم وجود قوانین مناسب جهت بهبود شرایط سرمایه گذاری در این کشور است. کشور آفریقای جنوبی پذیرای تعداد بسیار زیاد مهاجران از سایر کشورها و مخصوصاً کشورهای اروپایی است که این عامل هم در ایجاد قوانین مناسب جهت جذب سرمایه بی تاثیر نیست.
  عدم کسب امتیاز مناسب در شاخص زیرساخت و پیشرفت مناسب این شاخص (زیر شاخص لجستیک) ناشی از افزایش بسیار مناسب مواد معدنی فلزی در جهان است که از سال گذشته آغاز گردیده و بسیاری از کشورها را به توسعه زیرساختهای حمل و نقل جهت کاهش هزینه های تولید معادن جدید وادار نموده است.
  با توجه به جدول شماره سه که شاخص های اصلی نوآوری را مقایسه می کند درمی یابیم کشور آفریقای جنوبی با توجه سرمایه پذیر بودن توجه ویژه ای به زیر ساخت ها، بازار و کسب و کار دارد در حالیکه در شاخص نهادی، منابع انسانی و در نتیجه خروجی های خلاقانه شرایط مناسبی ندارد؛ روش مناسب جهت برون رفت از این چرخه جذب سرمایه در زمینه های آموزش منابع انسانی و نیز توسعه آموزش عالی در این کشور است.

  نقاط ضعف:

  همانطور که اشاره رفت رتبه شاخص های زیرساخت، خروجی های فناورانه و خروجی های خلاق کشور آفریقای جنوبی با توجه به رتبه کلی این کشور جایگاه مناسب ندارند؛ در شاخص زیرساخت و مخصوصاً زیرشاخص حمل و نقل اما این کشور شاهد رشد بسیار سریعی از سال گذشته تا کنون بوده است. همچنین رتبه شاخص چهارچوب نهادی نیز با افت زیادی مواجه بوده است که با ترکیب عوامل فوق می توان نتیجه گرفت توجه این کشور بر چهارچوب های نهادی و در نتیجه خروجی های خلاقانه مناسب نبوده است. لازم به توضیح است کشور آفریقای جنوبی برای رسیدن به این مهم در زمینه جذب متخصص از طریق ارائه اقامت و بصورت محدودتری در زمینه جذب دانشجو اقداماتی را آغاز نموده است. اما اهتمام ویژه نسبت به شاخص های ورودی می تواند در بلند مدت ضامن تقویت شاخص های خروجی نوآورانه باشد.

  نقد گزارش شاخص جهانی نوآوری

  برای متخصصان این داده ها یک منبع بسیار عالی برای کشف روند هایی است که در سراسر جهان اتفاق می افتد، به خصوص اینکه شما می توانید داده های جاری را با سال های گذشته مقایسه کنید تا مسیر های محلی و جهانی را پیدا کنید. گزارش کامل بیش از 400 صفحه طول می کشد و سطح قابل توجهی از جزئیات برای هر کشور و همچنین هر شاخص آنها استفاده می شود.
  تحلیلگران به منظور بی طرف بودن و هدفمند ساختن این ایندکس، به مجموعه ای از مجموعه داده های عددی در دسترس برای مقایسه کشورها پایبند هستند. این دسترسی محدود به این معنی است که تحلیلگران باید انتخاب کنند که کدام یک نشان دهنده "نوآوری" یک کشور است، و اینجا است که به نظر من تحلیلگران تاکید زیادی بر داده های اقتصادی و اجتماعی-سیاسی دارند و خیلی کم امتیازات داده ای که در واقع مربوط به دستیابی به نوآوری است را مورد توجه قرار می دهند.

  برای ایجاد چنین ارزشیابی، به دو اصل اصلی نیاز است:

  1. اطلاعات پایه و تاریخی به منظور شناسایی آنچه داده ها به شما می گوید (برای مثال معیارهای مقایسه، تحلیل صنعتی)
  2. درک آنچه داده ها به شما می گویند و اینکه چگونه نیروهای آینده و روند فعلی ممکن است بر صنعت تاثیرگذار باشد (سناریوهایی مانند فناوری جدید مخرب، افت قیمت یا تغییر رفتار مصرف کننده)

  مسئله ای که در بخش اول رخ می دهد، کاملا بی طرفانه، و هدفمند است، زیرا که عمدتا عددی است و بر اساس داده های موجود موجود است. با این حال، قسمت دوم، جایی است که انسانها از این اعداد چشم پوشی کرده و شروع به استفاده از هوش و بینش برای ایجاد «سناریوهای آینده» میکنند که ممکن است درست یا غلط باشد. بنابراین این سناریوها بیشتر ذهنی هستند و بر مبنای بینش و فرآیندهای تفکر و هوش افرادی که آنها را فراهم می کنند متفاوت است. به همین دلیل است که در سازمان ها مشاوران بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. هرچه شواهد بیشتر باشد، خطا کمتر است، اما آنها هرگز 100٪ تضمین شده نخواهند بود!

  گزارش هایی مانندGII تلاش میکنند تا کاملاً بیطرفانه عمل کنند و برای رسیدن به این هدف آنها تمرکز بر داده های موجود (قسمت 1) میکنند و تلاش می نمایند تا حد اکثر ممکن نظر انسانی (بخش 2) حذف گردد.

  راه رسیدن به این هدف، تمرکز به مجموعه داده های موجود است که انتخاب شده اند تا نشانگرهایی برای نمایش نوآوری باشند؛ آنها سپس هر کشور را نسبت به این شاخص ها ارزیابی می کنند و نتایج نهایی را رتبه بندی می کنند تا ببینند کدام کشورها در کدام شاخص ها رهبری می کنند. مجموع وزن شاخص های مختلف است که در در رتبه بندی خالص هر کشور در مقایسه با هر کشور دیگر، اجازه می دهد GII بگوید که کدام کشور بالاترین رتبه نسبت به میزان بهره وری نوآوری را بدست آورده است.
  همانطور که قبلا گفتم، داده های زیربنایی کمی است و تحلیل کاملا کمی نیست و باید با برخی از عناصر ارزیابی کیفی نیز همراه گردد، برای مثال رتبه بندی کیفیت دانشگاه ها در برابر یکدیگر.
  مشکل زمانی شروع می شود که شما به روش شناسی مورد استفاده و شاخص هایی که برای نشان دادن نوآوری استفاده می شوند ، توجه کنید. به نظر من، بعضی از آنها شاخص های نوآوری اندکی اند، اما انتخاب شده اند به این دلیل که داده های در دسترسی بودند.

  در اینجا به دو تعریف از نوآوری می پردازم:

  نوآوری اجرای یک ایده است که به چالش خاصی رسیدگی می کند و ارزش را برای شرکت و مشتری به ارمغان می آورد [1].

  این تعریف با تاکید بر نوآوری در تحویل ارزش است.

  یک نوآوری، اجرای یک محصول جدید یا به طور قابل توجهی بهبود یافته (محصول یا خدمات)، یک فرآیند جدید، یک روش بازاریابی جدید یا یک روش سازمانی جدید در شیوه های کسب و کار، سازمان محل کار و یا روابط خارجی است[2].

  با این تعاریف ما شاهد طیف بسیار وسیعی از داداه ها روبرو هستیم که بر طبق آن، هر چیز جدیدی به عنوان یک نوآوری طبقه بندی می شود، صرف نظر از این که آیا ارزش آن افزوده می شود و یا توسط بازار پذیرفته شده است. مشکل اساسی اینجا شروع می شود که اندازه گیری خروجی ها و اثرات نوآوری دشوار است، بنابراین تاکید زیادی بر اندازه گیری زیرساخت ها (عناصر قابل اندازه گیری ورودی) برای نوآوری و ارزیابی نتایج مرتبط (عناصر قابل اندازه گیری خروجی) است. بنابراین گزارش بر اساس معیارهای غیر نوآوری که داده های در دسترس هستند، استوار است. اینها به طور عمده داده های اقتصاد کلان و مجموعه داده های اجتماعی و سیاسی است. نمیتوان منکر ارتباط بسیاری از این شاخص ها با نوآوری گردید؛ با این حال، موضوع این است که با وجود تمام شاخص های خوب که ارتباط مستقیمی با نوآوری دارند، تعدادی از شاخص های دیگر نیز وجود دارد که به نظر من بیشتر به سلامت و قدرت اقتصادی عمومی متمرکز است.

  1.1.1. ثبات سیاسی و ایمنی
  3.1.3. خدمات آنلاین دولت
  3.3.2. عملکرد محیطی
  3.2.1. خروجی برق، کیلووات ساعت
  4.2.3. ارزش سهام سهام معامله شده
  4.3.3. میزان بازار داخلی
  7.3.4. آپلود ویدئو در یوتیوب
  7.2.4. تولید کنندگان چاپ و نشر

  بله، مقادیر فوق را می توان برای ارزیابی قدرت اقتصادی استفاده کرد. اما این به طور خاص به یک کشور یا فرد توانایی نوآوری مربوط نمی شود. در حقیقت، در بسیاری از موارد، نوآوری در واقع با چالش های موجود در بازار محلی که نیاز به راه حل جدیدی دارد، (مانند ساخت دستگاه تصفیه آب قابل حمل در آفریقا) ایجاد می گردد. یا برخی از این شاخص ها بعلت نوآوری در یک شاخص تحت تاثیر قرار میگیرند ( برای مثال شاخص 7.2.4. تولید کنندگان چاپ و نشر با نوآوری در تولیدات دیجیتال تضعیف می گردد.)
  با حذف بسیاری از این شاخص ها حجم گزارش تا حدود زیادی کاهش می یابد اما در ازای آن شاهد گزارشی با غنای بیشتر خواهیم بود.  [1]https://www.ideatovalue.com/inno/nickskillicorn/2016/03/innovation-15-experts-share-innovation-definition/

  [2]تعریف نوآوری مورد استفاده در شاخص جهانی نوآوری، بر پایه Oslo Manual و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)
  فایل های پیوست شده

 6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما هادی صفری برای ارسال این پست سودمند:


 7. #84
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  4
  تشکر
  4
  تشکر شده 5 بار در 4 پست

  Post تحلیلی بر گزارش رقابت پذیری کشور تونس در گزارش جهانی نوآوری (gii2017)

  با توجه به گزارش شاخص جهانی نوآوری 2017 و مقایسه با سال 2016 رتبه کلی کشور تونس3 پله صعود کرده است.
  بیشترین رتبه مربوط به سرمایه انسانی و تحقیقات می باشد که با رتبه 44 عملکرد چشم گیری دارد
  و همچنین پیچیدگی بازار با اختلاف 24 عدد با سال 2016 صعود مناسب داشته است . پیچیدگی کسب و کار بیشترین نقاط ضعف را در بین معیارها دارد
  بر اساس نظر سنجی های انجام شده مشکلات اصلی بر سر راه کسب و کار تونس به صورت نمودار بالا نشان داده شده است. از نظر فعالان بخش خصوصی سه دلیل عمده باعث عدم نو اوری و پیچیدگی ان شده :
  1. بوروکراسی دولتی
  2. فساد
  3. بی ثباتی سیاسی
  Capture99.JPG
  فایل های پیوست شده

 8. تشکرها از این نوشته :


 9. #85
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  3
  تشکر
  0
  تشکر شده 4 بار در 3 پست

  گزارش نو آوری جهانی کشور اردن

  اردن کشوری در منطقه خاورمیانه است که در گذشته های دور با نام سرزمین کنعان از آن یاد میشده .
  و از شمال با سوریه از شمال شرق با فلسطین اشغالی و از غرب با کرانه باختری رود اردن و از جنوب و شرق با عربستان همسایه است .
  بخش زیادی از آنرا بیابان پوشانده اما در بخش غربی آن ارتفاعات به چشم میخورد.
  بر اساس نظر سنجی های انجام شده مشکلاتی بر سر راه کسب و کار اردن می باشد. از نظر فعالان بخش خصوصی دلیل های عمده ای باعث عدم نو اوری و پیچیدگی ان شده که میتوان بوروکراسی دولتی و بی ثباتی سیاسی را نام برد
  فایل های پیوست شده
  ویرایش توسط فرزانه رفیق : 20-10-2017 در ساعت 22:54

 10. تشکرها از این نوشته :


 11. #86
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  4
  تشکر
  13
  تشکر شده 10 بار در 4 پست

  جایگاه کشور مولداوی در گزارش جهانی نوآوری(gii 2017)

  عرض سلام و ادب و احترام حضور استاد گرامی و همکلاسیهای عزیز
  کشور مورد مطالعه اینجانب جمهوری مولداوی می باشد
  مولداوی در سال ۲۰۱۰ با کمترین میزان درآمد سالانه ملی، افزایش مهاجرت شهروندان برای یافتن شغل و کاهش میزان مبادلات بازرگانی،فقیرترین کشور در همسایگی اتحادیه اروپا شناخته شده‌است. بخاطر مشکل بیکاری ناشی از بحران اقتصادی تقریباً یک سوم از مردم مولداوی مجبور به ترک این کشور به منظور یافتن کار در کشورهای همسایه شده‌اند و قدرت خرید مردم نیز بطور جدی کاهش یافته و در عین حال میزان مبادلات بازرگانی بین این کشور و اروپا نیز تقریباً به یک سوم کاهش یافته‌است. دولت مولداوی بخاطر مشکلات اقتصادی پیش از این مجبور شده تا درخواست کمک مالی خارجی کند

  کشور مولداوی در سال 2017 رتبه 54 را از بین 127 کشور به خود اختصاص داده است که رتبه بالاتری از متوسط می باشد
  نقاط قوت این کشور در ارکان و زیر رکنهای ذیل می باشد:
  1. آسانی پرداخت مالیات
  2. هزینه مستقیم آموزش و پرورش
  3. هزینه های عمومی به ازای هر دانش آموز
  4. نسبت دانش آموز به معلم
  5. تعداد فارغ التحصیلان علوم و مهندسی
  6. واردات خدمات فاوا به عنوان درصدی از تجارت کل
  7. ایجاد دانش
  8. درخواستهای پر شده در دفاتر ملی یا منطقهای برای ثبت پتنتهایی که از نظر زمانی دارای حقوق مالکیت فکری کوتاهتری هستند ) utility model
  9. جریان سرمایهگذاری مستقیم خارجی به سمت خارج به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی )میانگین 3 .».) سال
  10. داراییهای نامشهود:
  11. علامتهای تجاری ثبت شده در دفاتر ملی و منطقهای
  12. طرحهای صنعتی ثبت شده در دفاتر ملی و محلی
  فایل های پیوست شده

 12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما محمد سعید جبرائیلی برای ارسال این پست سودمند:


 13. #87
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  4
  تشکر
  0
  تشکر شده 4 بار در 4 پست

  بحث و تبادل نظر پیرامون جایگاه کشور کانادا در گزارش جهانی نوآوری (2017)

  از سال 2008، دانشگاه کرنل یکی از معتبرترین دانشگاه های آمریکا، مدرسه کسب و کار INSED،سازمان جهانی مالکیت فکری یا به اختصار وایپو (WIPO) که یکی از 16 آژانس تخصصی سازمان ملل است، شاخص نوآوری جهانی سالانه (Global Innovation Index یا به اختصار GII) را منتشر کرده اند. اساسا این شاخص لیستی از نوآورانه ترین کشورهای جهان است. برندگان امسال با جایگاه های برتر این لیست بیگانه نبودند. آنها در هفت دسته کلی: تحقیقات، زیر ساخت ها، موسسات، بازار ، پیچیدگی کسب و کار، تعهد به دانش، و خلاقیت برتری داشتند. نوآورانه ترین کشورها خلاقیت را آموزش می دهند، قوانین ترقی جو را اجرا می کنند، هوشمندانه به کسب و کار می پردازند، و بر لبه ی تیغ زندگی می کنند. کانادا: در طول چند سال گذشته کانادا به کشور مطرحی در زمینه فناوری به خصوص در شهرهایی مثل مونترال و ونکوور تبدیل شده است .
  ادامه مطلب در فایل پیوست ...
  فایل های پیوست شده

 14. تشکرها از این نوشته :


 15. #88
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  11
  تشکر
  25
  تشکر شده 12 بار در 9 پست

  بررسی جایگاه کشور پاراگوئه در شاخص جهانی نوآوری2017

  با بررسی گزارش شاخص نوآوری جهانی GII،
  نرخ کارایی نوآوری پاراگوئه 0.61برآورد شده است که نزدیک به متوسط جهانی است.
  تحلیل این گزارش نشان می‎دهد که صعود 9 پله ای جایگاه پاراگونه در این شاخص در بیشتر موارد بهبود پیدا کرده است،
  که بیشترین بهبود در خروجی (داده های خلاقانه با 34 پله بهبود) و ورودی (پیچیدگی بازار با 26پله بهبود) بوده است.
  البته در مورادی همچون خروجی داده های خلاقانه 8 پله تنزل داشته و در قابلیت های نهادی با یک پله تنزل مواجه شده است.
  مفهوم این مساله در این نکته خلاصه می‎شود که با توجه به تلاش های این کشور، هنوز نتوانسته است آنچنان که باید ساختارها و پیش نیازهای لازم را برای انگیزش و ظهور کسب و کارهای خلاقانه و دانش محور شکل دهد. ‎‎ ‎

  پینوشت: حدود ساعت 9 در این آدرس بارگذاری شده بود.
  بررسی و تبادل نظر در خصوص کشور پاراگوئه..
  فایل های پیوست شده

 16. تشکرها از این نوشته :


 17. #89
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  6
  تشکر
  17
  تشکر شده 14 بار در 5 پست

  بحث و تبادل نظر پیرامون جایگاه کشورهای مختلف در گزارش جهانی نو آوری سال2017 کشور اتری

  نسخه جدید(2017) گزارش شاخص جهانی نوآوری که هر ساله به بررسی و رتبه بندی وضعیت نوآوری در کشورهای جهان می پردازد، در روز 25 خرداد سال جاری منتشر گردید. تم و موضوع اصلی گزارش امسال، تمرکز بر نوآوری در بخش کشاورزی و تغذیه است. این گزارش بر اساس هفت رکن که هر یک از این ارکان دارای سه زیر رکن و هر زیر رکن نیز دارای تعدادی شاخص است، اقدام به امتیاز دهی و رده بندی وضعیت نوآوری در کشورها می نماید. ارکان هفتگانه شاخص جهانی نوآوری عبارتند از : نهادی، سرمایه انسانی و تحقیقات، زیرساخت ها ، پیچیدگی بازار، پیچیدگی کسب و کار ، خروجی های دانشی و فناورانه و خروجی های خلاقانه کشورهای سوییس، سوئد و هلند در مقام های اول تا سوم شاخص جهانی نوآوری در سال 2017 قرار گرفته اند.
  بیشترین صعود اتریش در رکن نهادی و زیر رکن محیط سیاسی ، محیط نظارتی و بیشترین نزول آن در رکن پیچیدگی بازار و زیر رکن های اعتبار و سرمایه گذاری می باشد.
  مهمترین نقاط قوت اتریش در شاخص ثبات سیاسی و ایمنی (رتبه 8)، زیر رکن محیط نظارتی (رتبه 9)، شاخص هزینه های اخراج کارفرمایان، هفته های بازنشستگی (رتبه 1)، رکن سرمایه انسانی و تحقیق (رتبه 8)، رکن آموزش دانشگاهی (رتبه 2)، شاخص هزینه های ناشی از تحقیق و توسعه، درصد تولید ناخالص داخلی (رتبه 5)، شاخص عملکرد لجستیک (رتبه 7)، شاخص (gerd) توسط کسب و کار انجام می شود،٪ از تولید ناخالص داخلی (رتبه 5)، شاخص استعداد تحقیق،٪ در کسب و کار (رتبه 7)،
  مهمترین نقاط ضعف اتریش در شاخص سهولت شروع کسب و کار * ( رتبه 85)، شاخص تشکیل سرمایه ناخالص،٪ تولید ناخالص داخلی (رتبه 61)، شاخص سهولت گرفتن اعتبار *(رتبه 55)، زیر رکن سرمایه گذاری (رتبه 63)، شاخص جریان خالص مستقیم fdi٪ در تولید ناخالص داخلی (رتبه 114)، شاخص نرخ رشد ppp $ gdp / کارگر،٪ ( رتبه 79)، شاخص کسب و کار جدید / پاپ 15-64 (رتبه 80)،
  فایل های پیوست شده

 18. تشکرها از این نوشته :


 19. #90
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  3
  تشکر
  20
  تشکر شده 4 بار در 3 پست

  بحث و تبادل نظر پیرامون جایگاه نروژ در گزارش جهانی نوآوری (gii 2017)

  در این پروژه کشور نروژ به عنوان یکی از کشورهای با رشد و رتبه مطلوب در شاخص های نوآوری مورد بحث قرار گرفته است.
  کشور نروژ تقریباً بصورت یکپارچه ای در معیارهای زیرساخت ها، پیچیدگی کسب و کار و خروجی های خلاقانه دارای نقاط قوت است ولیکن بیشترین نقطه قوت مربوط به معیار های نهادی است. با توجه به ثبات سیاسی منطقه اسکاندیناوی و ساختار حکومتی آنها (دولت رفاه)، نقش حاکمیتی دولت در ایجاد شرایط مطلوب واضح است.
  کمترین امتیازها مربوط به نرخ رشد تولید ناخالص و صادرات فرهنگی و خلاقانه است. با توجه به اینکه تولید اصلی کشور نروژ نفت است این کاهش نرخ تولید ناخالص قابل پیش بینی است.
  فایل های پیوست شده

 20. تشکرها از این نوشته : 

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
Powered by: vBulletin Version 4.2.1
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0

vBFarsi Language Pack Version 4.2
ساعت 03:28 بر حسب GMT +3.5 می باشد.