صفحه 3 از 11 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 106
Like Tree250Likes

موضوع: بحث و تبادل نظر پیرامون جایگاه کشورهای مختلف در گزارش جهانی نوآوری (gii 2017)

 1. #21
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2017
  محل سکونت
  تهران
  ارسال ها
  7
  تشکر
  33
  تشکر شده 25 بار در 7 پست

  تحلیل کشور گرجستان

  تحلیل جهانی نوآوری کشور گرجستان


  در ابتدا توجه شما گرامیان را جلب می نمایم به گزارش تحلیلی آنالیز صورت گرفته بر روی کشور گرجستان اقتباس از سایت رسمی
  https://www.globalinnovationindex.org/analysis-economy
  این آنالیز بصورت آنلاین و بر روی وب سایت مذکور صورت پذیرفته و نتیجه تقدیم حضورتان می گردد.

  (همچنین یکی از قابلیت های جالب توجه این وب سایت انجام تحلیل مقایسه ای آنلاین بین نتایج دو کشور می باشد.
  برای مثال کشورهای ایران و گرجستان همراه با انتخاب شاخص های ارزیابی)  تحلیل سال 2016 میلادی متخص کشور گرجستان  تحلیل سال 2017 میلادی


  با توجه به مقایسه نرخ کارایی نوآوری در سال های 2016 و 2017 در ارتباط با کشور گرجستان، جایگاه و همچنین امتیاز کسب شده مشاهده می گردد که گرجستان در سال 2016 دارای رتبه 64 بوده که در سال 2017 با 4 رتبه تنزل به جایگاه 68 نائل شده است. با وجود اینکه امتیاز کلی این کشور از مقدار 33.9 به میزان 34.4 افزایش داشته اما این خود نشان دهنده ی میزان پیشرفت کشورهای منطقه و همچنین رقابت موجود می باشد.
  در سال 2016 امتیاز نرخ کارایی نوآوری برای کشور گرجستان عبارت از مقدار 0.7 با رتبه ی 67 بوده و این در حالی است که در سال 2017 این میزان به مقدار 0.6 یعنی یک دهم کاهش و با رتبه ی 60 یعنی 7 پله ترقی رشد یافته است.
  همچنین در سال 2016 امتیاز زیرمعیار ورودی برای کشور گرجستان عبارت از مقدار 41.0 با رتبه ی 67 بوده و این در حالی است که در سال 2017 این میزان به مقدار 42.2 یعنی 1.2 افزایش و با رتبه ی 69 یعنی 2 پله نتزل یافته است.
  شایان ذکر است که در سال 2016 امتیاز زیرمعیار خروجی برای کشور گرجستان عبارت از مقدار 26.7 با رتبه ی 60 بوده و این در حالی است که در سال 2017 این میزان به مقدار 26.6 یعنی 0.1 کاهش و با رتبه ی 62 یعنی 2 پله نتزل یافته است.
  در این گزارش جمعیت کشور گرجستان در سال 2016 میزان سه میلیون و چهارصد هزار نفر برآورد شده که این مقدار در سال 2017 به مقدار سه میلیون و نهصد و ده هزار نفر کاهش رسیده است.

  بررسی معیارها،زیر معیارها و امتیازات ورودی و خروجی

  1. معیارهای ورودی

  الف) چارچوب نهادی:
  با بررسی زیر معیار ها و نتایج بدست آمده، محیط سیاسی 7 پله نزول داشته و محیط تنظیم گری تغییر محسوسی
  نداشته و در نهایت محیط کسب و کار 3 پله صعود را شاهد بوده است.
  ب) سرمایه انسانی و تحقیقات:
  با بررسی زیر معیار ها و نتایج بدست آمده، تحصیلات و همچنین تحقیق و توسعه تغییری نداشته و همچنین تحصیلات عالی 5 پله صعود را شاهد بوده است.
  ج) زیر ساخت:
  در بحث زیرساخت با بررسی زیر معیار ها و نتایج بدست آمده، فناوری اطلاعات و ارتباطات 11 پله نزول داشته ولیکن زیر ساخت های عمومی11 پله صعود را شاهد بوده اند. همچنین پایداری زیست محیطی 6 پله نزول کرده است.
  د) پیچیدگی بازار:
  در بخش پیچیدگی بازار با بررسی زیر معیار ها و نتایج بدست آمده، به ترتیب تمامی شاخص ها دارای نزول بوده اند اعتبارات 10 پله صعود داشته،سرمایه گذاری 12 پله صعود داشته و تجارت و رقابت نیز 2 پله صعود پیدا کرده است.
  ه) پیچیدگی کسب و کار:
  با بررسی زیر معیار ها و نتایج بدست آمده،کارکنان دانشی وپیوندهای نوآوری به ترتیب با 5 و 4 پله صعود داشته ولیکن جذب دانش دارای 36 پله نزول چشم گیر بوده است.


  2. معیارهای خروجی

  الف) خروجی های دانشی و فناورانه:
  با بررسی زیر معیار ها و نتایج بدست آمده،تولید دانش با 25 پله صعود و انتشار دانش33 پله نزول داشته است .و در این میان تاثیر دانش نیز 4 پله صعود را شاهد بوده است. این نتیجه نشان می دهد که تولید مقالات علمی و پژوهشی در دانشگاه ها و نهاد های علمی دانش بنیان در کشور گرجستان رشد چشم گیری را شاهد بوده است.
  ب) خروجی های خلاقانه:
  با بررسی زیر معیار ها و نتایج بدست آمده،در این معیار زیرمعیار دارایی های نامشهور 4 پله صعود و کالاها و خدمات خلاقانه نیز 14 پله صعود را شاهد بود است. همچنین خلاقیت های آنلاین دارای 15 پله نزول می باشد که نشان دهنده بستر رو به رشد استارت آپ ها و خدمات آنلاین در کشورهای دیگر در مقایسه با گرجستان است.


  در ادامه به معرفی اجمالی کشور گرجستان میپردازم:

  کشور گرجستان به دلیل برخورداری از امتیازاتی مانند موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مناسب، دارای کشاورزی پیشرفته، معادن، بهره‌برداری از صنایع و صنعت گردشگری از ثروتمندترین جمهوری‌های شوروی سابق به شمار می‌آمد؛ و مردم آن از استاندارد زندگی بالایی برخوردار بودند. اما پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی، وقوع جنگ‌های داخلی از سال ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ میلادی، اقتصاد گرجستان را به عنوان یک کشور تازه استقلال یافته با بحرانی شدید مواجه ساخت. اما در سال‌های اخیر کشور گرجستان نسبت به کشورهای اطراف خود و همچنین کشورهای همتراز خود از اقتصادی پیشرفته و نوین برخوردار شده است و رشدی قابل توجه در روند رشد اقتصاد گرجستان مشاهده شده است.

  صنعت شاخه اصلی اقتصاد گرجستان محسوب می‌شود و نقش زیادی در تولید مجموعه اقتصادی این کشور دارد. صنایع گرجستان ارتباط نزدیکی با اقتصاد دیگر جمهوری‌های شوروی داشت و به لحاظ تأمین مواد خام، انرژی و لوازم یدکی وابستگی زیادی به روسیه و دیگر جمهوری‌های شوروی داشت و به همین دلیل در سال‌های پس از استقلال، صنایع این کشور خسارات زیادی را متحمل گردید. به گونه‌ای که تا سال ۱۹۹۴ میلادی، تقریباً یک سوم کارخانجات گرجستان دست از تولید کشیدند. اما پس از مدتی صنعت گرجستان رشد زیادی کرد و به شکوفایی رسید و سرمایه‌گذارهای زیادی برای ساختن کارخانه به گرجستان آمدند. گوشی‌های هوآوی و سونی برای اروپا در گرجستان ساخته می‌شوند.
  در بین محصولات صنعتی گرجستان، صنایع غذایی ۴۰٪، صنایع سبک ۲۰٫۸٪، ماشین سازی و صنایع فلزی ۱۳٫۸٪ از حجم تولید صنعتی را به خود اختصاص می‌دهند.
  همچنین موسسات صنعتی تولید مصنوعات چوبی در این کشور فعالیت دارند. تولید ظروف شیشه‌ای و بلوری، مصنوعات سرامیک و فلزات ماشین سازی و صنایع نظامی از دیگر رشته‌های فعالیت صنعتی گرجستان است.
  در گرجستان، صنایع سبک گسترش زیادی داشته‌است. در تفلیس، کوتائیسی، باتومی، سوخومی و بعضی شهرهای دیگر، موسسات تولیدی کالاهای مصرفی ازقبیل پارچه‌های پشمی، ابریشمی و نخی، تولید لباس، کفش، تریکو و لوازم خرازی، اشتغال به کار دارند. از موسسات صنایع غذایی، می‌توان از کارخانه‌های چای خشک کنی، شراب سازی، تولید کنسرو و کمپوت، تولید عطر و ادکلن، توتون، شیرینی، گوشت، شیر و تعدادی دیگر نام برد.


  اقتصاد گرجستان تا اندازه زیادی به بخش خدمات وابسته‌است و نقش این بخش در ساختار اقتصادی کشور گرجستان به تدریج افزایش یافته‌است. یکی از مصادیق مهم این بخش توریسم می‌باشد که نقش مهمی در بخش خدمات به عهده دارد و نوآوری در زمینه های جذب گردشگری از مهمترین عوامل پیشرفت این کشور به شمار می آید.
  تصاویر پیوست شده
  • نوع فایل: png compare.png (56.4 کیلو بایت, 37 نمایش)
  • نوع فایل: png 2016.png (40.8 کیلو بایت, 37 نمایش)
  • نوع فایل: png 2017.png (36.5 کیلو بایت, 37 نمایش)
  فایل های پیوست شده
  ویرایش توسط مجتبی کمالی نژاد : 21-10-2017 در ساعت 06:18

 2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما مجتبی کمالی نژاد برای ارسال این پست سودمند:


 3. #22
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2017
  ارسال ها
  4
  تشکر
  7
  تشکر شده 13 بار در 3 پست

  تحلیل جهانی نوآوری کشور عربستان

  داده ها در گزارش رقابت پذیری جهانی رتبه «عربستان سعودی» را 29 گزارش کرده که بهترین رتبه این کشور در شاخص آمادگی تغییر مربوط به توانایی بنگاه هاست و بدترین رتبه مربوط به توانایی جامعه است. این امر نشان از این دارد که جامعه عربستان سعودی آمادگی لازم برای تغییرات را ندارد، اما در مقابل بنگاه های این کشور در برابر تغییر آماده تر هستند. عربستان در سال 2016 دارای رتبه 49 و امتیاز 37.8 و در سال 2017 دارای رتبه 55 و امتیاز 36.2 می باشدو این نشان دهنده ی این است که نسبت به سال گذشته، عربستان رتبه کمتری کسب کرده است. داده های به دست آمده حاکی از این است که رتبه ایران در مقایسه با کشورهای «افغانستان و پاکستان» بهتـر ارزیابی می شود، اما در قیـاس بـا کشـورهایی چون «امـارات متحده عربی، ترکیه، عربستان سعودی و روسیه» ضعیف تر گزارش می شود.
  فایل های پیوست شده

 4. #23
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2017
  ارسال ها
  4
  تشکر
  0
  تشکر شده 5 بار در 3 پست
  تحلیل جهانی نوآوری کشور بلژیک

  نوآوری تنها یکی از عواملی است که رقابت‌پذیری کشورها را در سطح بین‌المللی افزایش می‌دهد وعوامل مهم دیگری نیز مطرح است. مجمع جهانی اقتصاد هر ساله کشورها را به لحاظ رقابت‌پذیری در سطح بین‌المللی با یکدیگر مقایسه و در گزارشی موسوم به گزارش GII ا (Global Innovation Index ) رتبه‌بندی می‌کند.
  با مراجعه به گزارش GII در سال 2017 رتبه بلژیک از میان 127 کشور 27 بوده است. و گزارش GII ا 2016 درمیان 148 کشور 23 بوده است؛ یعنی در شاخص نوآوری از 2016 - 2017 چهار پله صعود کرده است و این در شرایطی است که شاخص خروجی دانش و تکنولوژی 10.8 – کاهش داشته است !
  فایل های پیوست شده
  ویرایش توسط فریبا ژاله کریمیان : 15-10-2017 در ساعت 20:42

 5. #24
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2017
  ارسال ها
  5
  تشکر
  21
  تشکر شده 15 بار در 4 پست

  گزارش شاخص های نوآوری کشور پرتغال

  با سلام و احترام؛
  چکیده ای از بررسی کشور پرتغال و جایگاه آن در گزارش شاخص جهانی نوآوری:
  با توجه به کاهش ناچیز امتیاز کلی کشور پرتغال در سال 2017 نسبت به سال گذشته شاهد سقوط یک پله ای این کشور به رتبه 31 نسبت به 127 کشور بررسی شده می باشیم که به نظر می رسد اخذ نمرات پایین آن در برخی شاخص ها مانند صادرات خدمات ict، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی واردات تکنولوژی های پیشرفته، واردات خدمات ict، سهولت گرفتن اعتبار، سهولت محافظت از سرمایه گذران، تشکیل سرمایه ناخالص و هزینه اخراج کارفرمایان می تواند از علل عمده در نظر گرفته شود. در کل این کشور نسبت به کشور ها دارای رتبه مناسبی بود و برخی از شاخص های آن از وضعیت نسبتا" مناسبی به لحاظ امتیاز در گزارش مربوطه برخوردار است. فایل تمرین پیوست می باشد.
  فایل های پیوست شده

 6. تشکرها از این نوشته :

  میثم روشنکار (20-10-2017)

 7. #25
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Feb 2017
  ارسال ها
  4
  تشکر
  15
  تشکر شده 7 بار در 4 پست

  انگلستان در شاخص جهانی نوآوری در سال 2017

  جایگاه انگلستان در شاخص جهانی نوآوری در سال 2017 به رتبه پنجم رسیده است .این کشور در برخی رکنهای ورودی از جمله چارچوب نهادی ، سرمایه های انسانی و پیچیدگی های کسب و کار، به ترتیب با رسیدن به رتبه های نهم، ششم و سیزدهم بهبود داشته است. در سطح زیر رکنها بیشترین دستاوردهای این کشور در بخش محیط سیاسی ، تحصیلات و جذب دانش بوده است که به ترتیب رتبه های هجدهم، بیست و دوم و بیست و هشتم را به خود اختصاص می دهد.این کشور در هر دو بخش خروجی های خلاقانه تنزل داشته است؛ در خروجی های دانشی و تکنولوژی با رسیدن به رتبه سیزدهم، چهار رتبه افول داشته و بیشترین دلیل کاهش آن مربوط به افول شاخص انتشار دانش (رتبه سی وهشتم) بوده و همچنین در بخش خروجی های خلاقانه نه که رتبه چهارم را داراست یک رتبه تنزل داشته است. در سطح شاخص نیز ،هزینه های مستقیم آموزش وپرورش، هزینه های عمومی به ازای هردانش آموز، واردات و صادرات خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی نسبت به نیروی کار و تعداد فیلمهای تولید شده در کشور، برخی از مواردی هستند که بیشترین پیشرفت را دارا بوده اند. در مقابل، نتایج مقیاس PISA یا سطح توانایی در خواندن،علوم و ریاضیات، استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات و خانواده اختراعات ثبت شده، بیشترین جایگاهها را از دست داده اند. این کشور در شاخص میزان قابل استناد مدارک ، خدمات آنلاین دولت ، مشارکت آنلاین شهروندان، فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین خلق مدلهای کسب و کار رتبه اول را به خود تخصیص داده است .

  شاخص جهانی نوآوری در 2017 به بیان سومیترا دوتا، فرانسیس گری و برونو لانوین
  فرانسیس گری، بر این باوراست آنچه در شاخص جهانی نوآوری حائز است اینست که این شاخص ظرفیتهای نوآوری را در قالب ورودی ها و خروجی ها در فرایند نوآوری نشان می دهد و برای سیاستگذاران در سراسر جهان معیارهایی برای بخشهای با عملکرد نوآورانه ضعیفتر ارائه می دهد . همچنین به خوبی بخشهایی را که نیازمند تغییر سیاستگذاری جهت ارتقای عملکرد و ظرفیت نواوری هستند رصد می کند. این شاخص بر کشاورزی، مواد غذایی و تکنولوژیهای مرتبط با آنها متمرکز شده از اینرو، نوآوری به طور کلی در خدمت اقتصاد و به صورت اخص در خدمت بخش کشاورزی است تا فرصتهای فراوانی جهت بهره برداری در بخش کشاورزی و امکاناتی برای تامین نیاز این جمعیت فزاینده فراهم آورد.سومیترا دوتا، بیان می کند GII در ارائه چشم انداز جامع نوآوری برای کشورهای سراسر جهان منحصر به فرد است. بسیاری از الهامات و ایده های موجود در این شاخص برگرفته از مشاهدات سالیان متمادی مبنی بر اینست که نوآوری صرفا موضوعی مورد بحث در مجامع دانشگاهی نیست بلکه در جامعه پیرامون ما اتفاق می افتد. پژوهش و تحقیق افراد بسیاری منجر به شکل گیری شاخص جهانی نواوری شده تا به بررسی نوآوری در بازارهای توسعه یافته و در حال توسعه بپردازد. همچنین نوآوری نقش مهمی را در هر دو گروه از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه ایفا می کند و در حال تبدیل شدن به پدیده ای جهانی است. برونو لان وین، نیز معتقد است دولتها و کسب و کارهای خصوصی باید برای دیدن نشانه های اولیه رشد و توسعه، در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنند. تخمینها حاکی از آنست که امروزه حدود 795,000,000 میلیون نفر از گرسنگی رنج میبرند که این رقم به علت فقدان تولید در بخش کشاورزی نیست بلکه ناشی از روش نادرست توزیع در سراسر جهان است و نوآوری راه حل اصلی این مشکل می باشد. وی می گوید کاهش شکاف بین کشورهای پردرآمد و کم درآمد به عنوان یکی از نقاط قابل توجه در این گزارش مطرح است. همچنین افزایش شکاف بین 10 کشور برتر و سایر کشورهای رتبه های 11 تا 25 می باشد که نشان می دهد رقابت سرسخت همچنان بر قوت خود باقی است و علت شکاف موجود اینست که نوآوری های صرفا تکونوژیکی مانند پتنت و علائم تجاری دائما رو به کاهش هستند اما نوآوری هایی که بیشتر حول مدلهای کسب و کار می چرخند و بیشتر از جنس سازمان و مربوط به مهارتهای نرم، استعدادها و توانایی استارت آپ ها برای رشد سریع و تحویل به بازار هستند پیوسته روند افزایشی دارند.

  برخی لینکها:

  https://www.youtube.com/watch?v=kE-m1bKKjkk
  https://www.youtube.com/watch?v=tif8TPJOFEI
  https://www.youtube.com/watch?v=bvAkUE5HDd4
  فایل های پیوست شده
  ویرایش توسط فروزان فتاحی : 20-10-2017 در ساعت 19:12

 8. تشکرها از این نوشته :


 9. #26
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  محل سکونت
  تهران
  ارسال ها
  7
  تشکر
  15
  تشکر شده 41 بار در 6 پست

  جایگاه کشور مقدونيه (جمهوری یوگسلاوی سابق) در گزارش جهانی نوآوری (gii 2017)

  با سلام خدمت استاد محترم و دوستان گرامی،

  به پیوست فایل مربوط به شاخص های نوآوری کشور مقدونیه به همراه بررسی روند معیارها و زیرمعیارهای ورودی و خروجی آن کشور در بین سال های 2015 الی 2017 ارسال می شود.


  • کشور مقدونیه با کسب رتبه ۶۱ در سال ۲۰۱۷ علیرغم سقوط سه پله‌ای نسبت به سال ۲۰۱۶ کماکان دارای وضعیت «بالاتر از متوسط» قرار دارد.
  • بهترین عملکرد در شاخص‌های کلی را می‌توان در زیرشاخص ورودی مشاهده کرد که با ۹ پله صعود نسبت به سال ۲۰۱۶ در رتبه 53 جهان قرار گرفته است.
  • در سال ۲۰۱۷، کشور مقدونیه در معیارهای ورودی «چهارچوب نهادی» و «سرمایه انسانی و تحقیقات» سیر نزولی داشته است ولی در سه معیار ورودی «زیرساخت»، «پیچیدگی بازار» و «پیچیدگی کسب‌وکار» رشد قابل‌توجهی داشته است.
  • بهترین رتبه در معیارهای ورودی مربوط به «چهارچوب نهادی» می‌باشد که علی‌رغم 6 پله سقوط نسبت به سال ۲۰۱۶ کماکان در رتبه ۴۵ قرار گرفته است.
  • بدترین رتبه در معیارهای ورودی مربوط به «زیرساخت» مشاهده می‌شود، این کشور در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در رتبه ۹۴ جهان قرار گرفته بود. در سال ۲۰۱۷ با ۱۴ پله صعود در رتبه ۸۳ قرار گرفته است.
  • در معیار خروجی «دانشجویی و فناورانه» کشور مقدونیه رشد بسیار قابل قبولی داشته است به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۶ رتبه ۷۸ را به خود اختصاص داده بود ولی در سال ۲۰۱۷ رتبه خود را به عدد ۴۵ بهبود داده است.
  • بهترین عملکرد در زیر معیارهای خروجی مربوط به «انتشار دانش» می‌باشد. علی‌رغم قرارگرفتن این کشور در رتبه ۱۱۰ در سال ۲۰۱۶، توانسته است با ۹۸ پله صعود در رتبه 12 از بین ۱۲۷ کشور جهان قرار گیرد.
  • رتبه «نرخ کارایی نوآوری» در کشور مقدونیه در سال ۲۰۱۵ عدد ۶۴ را نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۶ کشور مقدونیه توانست رتبه نرخ کارایی نوآوری را 8 پله بهبود بخشد ولی در سال ۲۰۱۷ این کشور به رتبه ۸۵ تنزل پیدا کرد.


  با تشکر، موفق و پیروز باشید.
  مهرداد علیخانی

  95223647_Macedonia_Alikhani.pdf
  ویرایش توسط مهرداد عليخاني : 19-10-2017 در ساعت 09:14

 10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما مهرداد عليخاني برای ارسال این پست سودمند:


 11. #27
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  6
  تشکر
  3
  تشکر شده 10 بار در 6 پست
  نقدهایی به گزارش شاخص جهانی نوآوری
  نتایج gii نشان از یک ثبات نسبی در مناطقی مانند کشورهای بالای رده‌بندی و تقسیم‌بندی نوآوری می‌دهد. هرچند تحولات جدید به ویژه در اقتصادهایی با درآمد متوسط دیده می‌شود. در میان کشورهای پردرآمد، تقسیم‌کننده اصلی می‌تواند کیفیت نوآوری باشد. کیفیت نوآوری در آمریکا و انگلستان به دلیل دانشگاه‌های کلاس جهانی این کشورها بوده است. تفاوت میان صدرنشین کشورهای با در‌آمد متوسط (مالزی و چین) با اقتصادهای انتهای رده‌بندی کشورهای پردرآمد بسیار کم شده است. در مناطق مختلف، بیشترین تفاوت آشکار در عملکرد نوآورانه در بخش موسسات مشاهده می‌شود که نشان می‌دهد سیاست‌های نوآورانه خوب از موسسات خلاق خوب آغاز می‌شود. دسته‌ای از مقررات که توسط موسسات تعریف می‌شوند برای کشورهای در حال توسعه بسیار مهم خواهد بود چرا که مقررات، هنجارهای روابط میان بازیگران خلاق را در محدوده زمانی معین مشخص می‌کند. به تدریج، ‌قوانین به یک راهنمای رسمی و غیررسمی برای قلمروهای عمومی، ‌خصوصی، بین‌المللی و ملی تبدیل شده و آنها به تولید و توسعه ایده‌های جدید و نوآوری در بخش‌های ویژه روی خواهند آورد.
  منطقه جنوب آفریقا در بسیاری از بخش‌ها حتی از آسیای مرکزی و جنوبی نیز پیش افتاده است. در میان اقتصادهای فقیر، این بلوغ کسب‌وکار است که ایجاد تفاوت می‌کند. کشورهای کم‌درآمد اگر تلاش بیشتری را در خصوص بلوغ کسب‌وکار انجام دهند می‌توانند از کشورهای با درآمد متوسط پیشی بگیرند. کشورهای پردرآمد دسته‌ای از سیاست‌های نوآورانه عرضه و تقاضا را دنبال می‌کنند.

 12. تشکرها از این نوشته :


 13. #28
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  6
  تشکر
  3
  تشکر شده 10 بار در 6 پست
  کشور برونئی دارالسلام
  در جدول رتبه بندی نهایی کشور ها در شاخص نوآوری جهانی سال 2017 ، رتبه 71 به کشور برونئی دارالسلام اختصاص یافته است.
  در صدر جدول شاخص نوآوری جهانی سال 2017 کشورهای توسعه یافته مانند سوئیس و سوئد و آمریکا و انگلستان دیده می شوند و جالب اینجاست کشور برونئی دارالسلام با جمعیت 400 هزار نفری و مساحت۵٬۷۶۵کیلومتر مربع در این رتبه بندی نزدیک به کشورهایی مثل برزیل و کلمبیا و بالاتر از ایران و عمان قرار گرفته است.


  مقایسه با کشور های منطقه :
  در بخش جنوب شرقی آسیا، آسیای شرقی و اقیانوسیه :
  در این سال تمام اقتصادها، بجز کامبوج (101st) در آسیای جنوب شرقی، شرق آسیا و منطقه اقیانوسی در رتبه کمتر از 100 در GII قرار دارند. به استثنای کامبوج و برونئی دارالسلام ، تمام اقتصادهای دیگر منطقه نیز در 100 شاخص برتر ورودی نوآوری، زیر شاخص خروجی نوآوری و نسبت کارآیی نوآوری هستند.
  اقتصادهای بالا در این منطقه در رتبه های کمتر از 25 در GII، شاخص نوآوری هستند: سنگاپور (7)، کره (11)، ژاپن (14)، هنگ کنگ (16) و نیوزیلند (21). چین در رتبه (22) قرار دارد .
  ده کشور از 15 کشور آسیای جنوب شرقی، شرق آسیا و منطقه اقیانوسی عضو انجمن ملل آسیای جنوب شرقی (ASEAN) هستند. این کشورها عبارتند از برونئی دارالسلام، کامبوج، اندونزی، جمهوری دموکراتیک خلق لائوس، مالزی، میانمار ، فیلیپین، سنگاپور، تایلند و ویتنام.
  سنگاپور دارای بالاترین نمره در میان اعضای آسه آن در تمام شاخص های انتخاب شده است، به استثنای هزینه های آموزش و پرورش (ویتنام)، تشکیل سرمایه ناخالص (برونئی دارالسلام)، صادرات خدمات ICT (به همراه فیلیپین)، و علائم تجاری از مبدا (تایلند) .

 14. تشکرها از این نوشته :


 15. #29
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Oct 2017
  ارسال ها
  6
  تشکر
  3
  تشکر شده 10 بار در 6 پست
  شاخص نوآوری جهانی سال 2017 و رتبه کشور برونئی دارالسلام
  با سلام خدمت استاد محترم و دوستان عزیز،
  به پیوست فایل مربوط به شاخص های نوآوری کشور برونئی دارالسلام و اطلاعات مربوط به این کشور و مطالبی که در این خصوص آماده کرده ام را ارسال می کنم.
  با تشکر
  جواد مرادی

  فایل های پیوست شده

 16. تشکرها از این نوشته :


 17. #30
  عضوانجمن Array
  تاریخ عضویت
  Sep 2017
  ارسال ها
  14
  تشکر
  41
  تشکر شده 25 بار در 11 پست

 18. تشکرها از این نوشته : 

مجوزهای ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
Powered by: vBulletin Version 4.2.1
Copyright © 2000-2006 Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0

vBFarsi Language Pack Version 4.2
ساعت 10:11 بر حسب GMT +3.5 می باشد.